Ziemowit Wojtczak – 30-lecie scenicznej pracy artystycznej

30 lat temu, w 1992 roku, prof. Ziemowit Wojtczak rozpoczął pracę pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku, właśnie w maju, jako student z klasy śpiewu prof. Haliny Romanowskiej zaśpiewał recital dyplomowy w łódzkiej Akademii. Do udziału w koncercie Jubilat zaprosił współpracujących z nim na co dzień pianistów oraz studentów i absolwentów ze swojej klasy śpiewu. Artyści wykonają muzykę operową, operetkową, musicalową i estradową. „Wieczór muzyczny” odbędzie się 16 maja (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

W programie koncertu zaplanowano utwory operowe, operetkowe, sakralne, kameralne, musicalowe i estradowe. Dokładny program wieczoru do końca pozostanie niespodzianką dla publiczności, ale w finale na pewno nie zabraknie pieśni neapolitańskiej „Mamma”, a wcześniej songów z musicali „Skrzypek na dachu” i „Człowiek z La Manchy”. Artyści wykonywać będą także muzykę ukraińską jako wyraz solidarności z walczącym w obronie ojczyzny narodem. Podczas jubileuszowego wieczoru Ziemowit Wojtczak zaśpiewa solowe utwory oraz kilka duetów i ansambli ze studentami ze swojej klasy. Wspólnie z Profesorem wystąpią: Małgorzata Miszkiewicz, Magdalena Wojakowska, Jan Okraska, Michał Słowikowski i Hubert Stachura. Pianiści, którzy towarzyszyć będą wokalistom, to artyści z którymi Ziemowit Wojtczak przez lata zrealizował wiele projektów. Są to: Cecylia Hanzelewicz, Aleksandra Nawe, Ewa Szpakowska i Mateusz Piechnat. Jubileuszowy wieczór poprowadzi Aleksandra Bęben.

Ziemowit Wojtczak był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi w latach 1991–2011. Śpiewał na łódzkiej scenie, a także w całej Polsce, występując na deskach teatralnych w kraju ponad 1000 razy. Wraz z zespołem teatru występował także w Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Szwajcarii, Luxemburgu, Francji oraz we Włoszech. Specjalizuje się także w wykonawstwie pieśni artystycznej. Z repertuarem pieśniarskim wydał już m.in. kilka albumów CD oraz dokonał licznych nagrań archiwalnych. Przez wiele lat był opiekunem Koła Naukowego Wokalistów, przez 14 lat był członkiem Senatu Uczelni, a także promotorem i recenzentem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich oraz recenzentem w licznych przewodach doktorskich i habilitacyjnych. W roku 2006 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki. W roku 2014 uzyskał tytuł profesora sztuk muzycznych. W latach 2016–2020 pełnił funkcję Pełnomocnika Rektora ds. rozwoju. W roku 2019 został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2022/156642-wieczor-muzyczny-2022-05-16

Powiązane Video Wszystkie video

Hallelujah - gitara i fleciki
Luciano Pavarotti i Lucio Dalla - Caruso
Leszek Mo?d?er, Tymon Tyma?ski, Polish Brass Ensemble, Przystanek Woodstock 2010, "Chopin etiudy"
Tomasz Dolski - Cztery Pory Roku - Lato cz.3 "Burza "

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
AN Waldemar Gromolak ″O piknym dwiku gitary klasycznej″ ksika
Wincent W-DDS Daray Dimmu Borgir Signature paki perkusyjne
Wincent W-MDSLS Maciek Goyniak Signature paki perkusyjne

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl