Vistula Sounds – nowy międzynarodowy festiwal na polskiej scenie muzycznej

W drugiej części tegorocznych wakacji w Ciechocinku, mieście zdrowia, kwiatów i festiwali, odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny – Vistula Sounds. Celem jest stworzenie cyklicznego przedsięwzięcia muzycznego kultywującego tradycję polskiej oraz światowej piosenki, podczas którego chętni będą mogli przystąpić do jednego lub obu z dwóch konkursów wokalnych: Konkursu Piosenki Polskiej oraz Konkursu Piosenki Międzynarodowej. Mieszkańcy Ciechocinka i okolic, turyści oraz kuracjusze uzdrowiska otrzymają wyjątkowy prezent, który pozwoli im spędzić wakacyjny czas wolny z rodziną, twórczo i wyjątkowo. Na tę zupełnie nieodpłatną ucztę dla (d)ucha w dniach 15–19 sierpnia 2022 roku zapraszają organizatorzy wraz z urzędem miasta Ciechocinek. Do końca czerwca br. przyjmowane są też zgłoszenia chętnych do udziału w konkursach.

Położony poza dużymi centrami kulturalnymi Ciechocinek dysponuje znakomitymi warunkami infrastrukturalnymi i przyrodniczymi do realizacji przedsięwzięć muzycznych. Znany jest z wielu przedsięwzięć muzycznych, z których większość zdążyła już przejść do historii. Vistula Sounds ma szansę zapełnić lukę i stworzyć zupełnie nową jakość, oferując wszystkim melomanom wyjątkowe spotkanie kultur i muzyki.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy polskiej publiczności zaproponować tak niezwykłe wydarzenie muzyczne. Pierwsza edycja naszego festiwalu, początkowo zaplanowana na lato 2020 roku, została z powodu pandemii dwukrotnie przesunięta. Liczymy, że w tym roku doprowadzimy nasz projekt do szczęśliwego finału – emocjonuje się mieszkający od lat w Polsce Ormianin, Sar Sargsyan, właściciel pięknego barytonu, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Vistula Sounds. – Czekamy na przyjazd zagranicznych gości, w tym młodych artystów, z wielu krajów świata, i oczywiście z Polski. Oprócz konkursu wokalnego przeznaczonego dla uczestników walczących o nagrody, publiczność będzie miała okazję bez żadnych opłat wziąć udział w uroczystym koncercie otwarcia, koncercie piosenki szantowej, koncercie galowym laureatów, uroczystej ceremonii wręczenia nagród oraz licznych wydarzeniach towarzyszących. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdują się wszystkie aktualne informacje i gdzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy, ponieważ stale przyjmujemy zgłoszenia – dodał Sar Sargsyan.

W składzie międzynarodowego jury, na czele którego stanie pierwsza dama polskiej sceny muzycznej – Grażyna Brodzińska, znajdą się polskie i zagraniczne autorytety muzyczne i wokalne – gwiazdy, śpiewacy, piosenkarze, muzycy, pedagodzy wokalni. Wśród polskich członków jury znajdują się ponadto wokalistka jazzowa i pedagożka muzyczna – Joanna Zagdańska, wokalista, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i kulturoznawca – Jarosław Wasik, wokalista musicalowy – Janusz Kruciński, a także jeden z najlepszych polskich gitarzystów, rodowity ciechocinianin – Sławomir Małecki. Wśród pozostałych członków jury znajdują się Anna Poghosyan (Armenia), Veronika Yanovskaya (Białoruś), Rossi Yordanova (Bułgaria), Asta Bagdonaviciene (Litwa), Erika Said (Malta) oraz Mitya Effterman (Mołdawia), a także Illaria (Ukraina).

Już teraz festiwal może pochwalić się honorowymi patronatami, w tym wojewody województwa kujawsko-pomorskiego, marszałka kujawsko-pomorskiego, starosty aleksandrowskiego i oczywiście burmistrza miasta Ciechocinek.

– Po okresie przerwy spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami wszyscy z wytęsknieniem czekamy na powrót do normalności. W Ciechocinku oznacza to liczne wydarzenia kulturalne i muzyczne, angażujące zarówno lokalną społeczność, jak i kuracjuszy oraz turystów – powiedział Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka. – Z naszego dorocznego kalendarza imprez wypadły niektóre znane wcześniej festiwale, dlatego tak bardzo cieszymy się na współpracę z organizatorami Vistula Sounds, którzy zapowiadają prawdziwy najazd uczestników z różnych stron świata. Z dumą zaprezentujemy im nasze największe skarby, ponieważ festiwal odbywać się będzie w rozpoznawalnych ciechocińskich lokalizacjach, takich jak zabytkowy Teatr Letni, Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym, Przystań nad Wisłą, czy Ciechociński Deptak Sław – dodał Leszek Dzierżewicz.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny Vistula Sounds ma ambicje stać się coroczną, cykliczną imprezą o zasięgu międzynarodowym, z udziałem zagranicznych oraz polskich uczestników, gości i jurorów. Organizatorzy gwarantują wysoki poziom artystyczny i organizacyjny, a oprócz zmagań wokalistów o Grand Prix celem festiwalu jest także promocja naszego kraju, polskiej kultury i tradycji wśród młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych gości. Festiwale muzyczne stają się coraz popularniejszą formą spędzania czasu wolnego, rozwijają turystykę, wzbogacają życie ludzi i umożliwiają wspólne dzielenie się przeżyciami.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się pod tym linkiem. Organizatorzy cały czas oczekują na zgłoszenia do udziału pod tym linkiem.

***

Sar Sargsyan urodził się w 1981 roku w miejscowości Hadrut w Górskim Karabachu. Muzyki uczył się początkowo w Szkole Muzycznej im. Komitasa w mieście Hadrut, po czym ukończył Wydział Wokalny w Kolegium im. Sayat-Nova w Stepanakercie. W roku 2007 ukończył Wydział Wokalny Państwowego Konserwatorium im. Komitasa w Erywaniu, a rok później aspiranturę na tej samej uczelni. Aktualnie Sar mieszka i pracuje w Warszawie, często podróżując do innych krajów, w których prezentuje swoje wyjątkowe zdolności wokalne. Przy okazji promuje piękne dziedzictwo muzyki klasycznej armeńskich kompozytorów, jak również inne znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej. Jest jurorem wokalnym na konkursach międzynarodowych.

Na scenie Sar wykonuje repertuar zarówno klasyki akademickiej, jak i estradowy. Programy obejmują różne style i gatunki muzyczne, w tym przeboje klasyczne, autorstwa kompozytorów włoskich, neapolitańskich, hiszpańskich i angielskich, utwory klasyczne znanych kompozytorów europejskich, rosyjskich i ormiańskich, a także romanse i pieśni rosyjskie, czy wreszcie klasyczne utwory dziedzictwa Ormian.

Więcej informacji: www.sarsargsyan.com

Powiązane Video Wszystkie video

Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Piotr Wrobel - Moliendo Cafe cz. II, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Samick UM3 TEG gitara elektryczna
PWM Stachak T., Tomera-Chmiel I., Florek L. - Nasza muzyka 2. Podrcznik do ksztacenia suchu i rytmiki dla drugiej klasy szkoy muzycznej I stopnia
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
PWM Stachak T., Tomera-Chmiel I., Florek L. - Nasza muzyka 4. Podrcznik do ksztacenia suchu i rytmiki dla czwartej klasy szkoy muzycznej I stopnia

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl