Specjaliści od muzyki nowej

Orkiestra Muzyki Nowej,
fot. Bartek-Barczyk

Orkiestra Muzyki Nowej, czyli zespół z 25-letnią tradycją wykonawstwa muzyki najnowszej, od 2006 roku pracuje pod dyrekcją Szymona Bywalca. W ramach AŻ Festiwalu połączą artystyczne siły z polskimi instrumentalistami i twórcami, w tym łódzką kompozytorką Martą Śniady. W programie pojawi się także muzyka Piotra Peszata i Grzegorza Marta oraz Andrzeja Kwiecińskiego. Kameralna orkiestra, nowoczesne brzmienia live-electronics oraz warstwa video. Koncert Orkiestry Muzyki Nowej odbędzie się 16 listopada 2021 (wtorek) o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Wykonanie kompozycji audiowizualnej Piotra Peszata i Grzegorza Marta – Koncertu na puzon solo, live-video, live-electronics i orkiestrę kameralną, otworzy wieczór z muzyką najnowszą. Z Orkiestrą Muzyki Nowej wystąpi puzonista Mateusz Konopka, a realizowaną na żywo warstwę wizualną utworu współtworzyć będą obrazy z kamerki GoPro zamocowanej na suwaku jego instrumentu. Zespół wykona następnie c_ut|e #1 Marty Śniady, także w technice łączenia obrazu i dźwięku. Kompozycja Śniady to utwór pełen kontrastów, w którym jakości puchate i kolorowe zderzają się z brutalnymi i mrocznymi. Nie bez związku pozostaje tytuł ostatniej pozycji w programie koncertu – kompozycji Andrzeja Kwiecińskiego z obrazem No. 27, 1950 Jacksona Pollocka. Utwór o tym samym tytule powstał, jako „tłumaczenie” obrazu na partyturę muzyczną. Podobnie jak dzieło wizualne, No. 27, 1950 Kwiecińskiego ma wielowarstwową strukturę, niezdefiniowaną formę i rozmyte tło.

Orkiestra Muzyki Nowej została założona 25 lat temu, początkowo jako studencka grupa entuzjastów. Od 2006 roku artyści pracują pod kierownictwem Szymona Bywalca. Zespół jest ambasadorem polskiej kultury, koncertuje na całym świecie i nagrywa płyty w najlepszych wytwórniach. Orkiestra ciągle poszerza swoje umiejętności pracując pod kierunkiem wybitnych kompozytorów i dyrygentów. Muzycy uczestniczą też w międzynarodowych projektach artystycznych i edukacyjnych, współpracując z czołowymi europejskimi zespołami muzyki nowej, inżynierami dźwięku z IRCAM, Experimentalstudio des SWR i Tempo Reale oraz instytucjami promującymi muzykę współczesną.

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00–18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

      

więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/listopad-2021/156158-9-az-festiwal-2021-11-16

Powiązane Video Wszystkie video

Relacja z koncertu Rachel Barton Pine w zakładzie karnym w Nowej Hucie
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
New Tango Bridge - Global Bridge project
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Korg Electribe ESX-1 SD moduł produkcyjny, sampler
Epiphone SG Standard CH Cherry gitara elektryczna
Epiphone SG Standard Original Ebony gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl