RUSZYŁ KONKURS II NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie do wzięcia udziału w Konkursie „II Nasze Muzyczne Źródełko”. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród osób, które uwielbiają muzykę ludową i folkową. Nagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia w 2020 roku, Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej ogłosiło Konkurs „ II Nasze Muzyczne Źródełko”. – Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jest w Polsce miejsc, gdzie dzieci poznają muzykę ludową (choć mogłoby być ich więcej). Ludowe instrumenty czy dawne pieśni wykorzystywane są do rodzinnego muzykowania. Wielu rodziców, szczególnie w niektórych regionach, posyła dzieci na zajęcia w ośrodkach kultury czy zespołach folklorystycznych, gdzie wprowadzane są nie tylko w świat ludowej muzyki, ale też w tradycje swojego regionu. Muzyka ludowa jest zresztą wprost stworzona do przeżywania jej we wspólnocie. Doskonale pokazał to ubiegłoroczny, pierwszy Konkurs „Nasze Muzyczne Źródełko” zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej – mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej. – Nasza propozycja spotkała się z bardzo szerokim odzewem, napłynęło ponad 200 zgłoszeń od muzykujących rodzin, zespołów i młodych solistów. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe – dodaje.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) lub napisaną i nagraną przez siebie piosenką autorską. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października.

Do wyboru są cztery kategorie: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa zespołu.

Utwory (śpiewane, grane lub grane i śpiewane) oceniać będą: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Paula Kinaszewska – aktorka, skrzypaczka i wokalistka, prowadząca zespół „Wesołe Mazurki z Pragi”, z którym wykonuje nasz rodzimy folklor, liderka zespołu „WoWaKin” oraz jej syn Józio Woźniak – od małego związany z muzyką ludową, a także Piotr Dorosz – etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom.

Lista finalistów ogłoszona zostanie 31 października w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Na ich utwory emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom głosować będzie można od 31 października do 14 listopada.

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem,

Powiązane Video Wszystkie video

Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste
Krzysztof Maciejowski – podró? w nieznane z muzyk?
O muzyce Gerarda Drozda s?ów kilka
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl