Rusza sprzedaż biletów na koncert Muzyka Ksiąg Jakubowych

Wielobarwny i wielokulturowy muzyczny fresk, wyjątkowa ścieżka dźwiękowa czasów Jakuba Franka. Zainspirowana epickim dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych” sięga do historycznej i geograficznej przestrzeni, w której narodziła się i funkcjonowała intrygująca wyznaniowo i filozoficznie sekta frankistów. 15 lipca rusza sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert realizowany w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Epicka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie to także wielka muzyczna uczta, co postara się udowodnić reżyser widowiska, Miron Zajfert. Monumentalna powieść Olgi Tokarczuk stanowi inspirację do wejrzenia w wiek XVIII i zmysłowego uchwycenia świata żydowskich mistyków, ale także rodzących się w feudalnym społeczeństwie Polski ruchów emancypacyjnych.

Spoiwem dla wywodzących się z różnych kultur i gatunków muzycznych elementów jest nowatorski język muzyki XXI wieku, nieoczywisty i oparty w znacznej mierze na otwartych improwizacjach przekaz oraz indywidualna wrażliwość i wyjątkowy kunszt zaproszonych do projektu artystów: światowej sławy kompozytorki i śpiewaczki Agaty Zubel; tria Bastarda, złożonego z doskonałych instrumentalistów reprezentujących świat muzyki improwizowanej, oraz Lutosławski Quartet, który z coraz większym powodzeniem podbija europejskie sale koncertowe. Skład uzupełniają: wirtuoz gry na lutni oud Mateusz Szemraj oraz nietuzinkowy perkusista i perkusjonalista Hubert Zemler.

W niezwykłą muzyczną podróż po Europie, w której przewodnikiem jest uhonorowana Nagrodą Nobla książka Olgi Tokarczuk, zapraszają twórcy widowiska: scenarzysta i reżyser Miron Zajfert, kompozytor i autor opracowania muzycznego Tomasz Pokrzywiński, oraz Marcin Tercjak, kurator wydarzeń muzycznych Festiwalu.

Gdy bardzo powoli ucicha noblowska wrzawa wokół Olgi Tokarczuk my zapraszamy do spojrzenia na jej dzieło z zupełnie innej perspektywy. Nic tak nie przenosi w czasie jak muzyka i zapachy, zanurzymy się więc w czasy Jakuba Franka słuchając tych samych dźwięków, przy których on budował swoją doktrynę – zaprasza reżyser.

Koncert „Muzyka Ksiąg Jakubowych” jest produkcją Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Odbędzie się 11 września o g. 20.00 w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

Sam festiwal to wydarzenie odwołujące się do korzeni wielokulturowej Łodzi. Jego ideą jest budowanie miejskiej tożsamości przy pomocy uniwersalnego języka sztuki wokół wartości takich jak różnorodność, akceptacja i zrozumienie. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Przyszłość teraz! i odbędzie się 10–18 września 2021.

Bilety w cenach 30–60 zł można kupić online, na stronie: bit.ly/3ek7pat.

Powiązane Video Wszystkie video

Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Zbigniew Preisner - Van den Budenmayer - koncert e-moll
A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ewpol pokrowiec na pianino Yamaha P-125, P-115, P-105, P-95 (133x30x17cm)
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl