Rękopis Chopina w Twoim domu

fot. NIFC

Nakładem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina ukazał się kolejny tom w serii wydawniczej „Dzieła Chopina. Wydanie Faksymilowe”. Seria pod redakcją Zofii Chechlińskiej to wieloletni międzynarodowy projekt, którego celem jest wydanie wszystkich dostępnych rękopisów utworów Fryderyka Chopina w postaci faksymilowej z komentarzem.

Projekt jest pierwszym na świecie przedsięwzięciem na tak szeroką skalę – przy jego realizacji współpracują naukowcy z ośmiu krajów. Zbiór ten to najdoskonalsze opublikowane dotychczas odwzorowania graficzne rękopisów Chopina. Dzięki zawartym w każdym tomie komentarzach w sześciu językach to także znakomite źródło wiedzy o bezcennych obiektach.

Najnowsze wydanie zwiera fragment autografu edycyjnego Mazurka op. 41 nr 1, ze zbioru stworzonego w Nohant, wiejskiej posiadłości George Sand. Kompozytor był wyraźnie zadowolony z opusu 41, chociaż w liście do przyjaciela, Juliana Fontany, pisał z charakterystyczną dla siebie powściągliwością: „zdaje mi się, że ładne, jak zwykle najmłodsze dzieci, kiedy rodzice się starzeją”.

Publikowany rękopis jest niekompletny, zachowały się jedynie takty 1–38. Składa się z pojedynczej kartki białokremowego papieru i jest przechowywany w Bibliothèque nationale de France. Do tomu faksymile, zawierającego rękopis w oryginalnych wymiarach oraz kolorystyce, jest dołączony komentarz źródłowy autorstwa Jima Samsona.

Fryderyk Chopin, Mazurek op. 41 nr 1 w serii Dzieła Chopina. Wydanie faksymilowe Publikacja jest dostępna w sklepach stacjonarnych oraz internetowym Instytutu Chopina.

Źródło informacji; NIFC

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Blas Emilio Atehortúa – Seis Piezas Colombianas
Blues M. Dro?d?owskiego – Duo Melodico
Wiosna - A. Vivaldi

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
Edison LK LED E27 Filament T30-S 3.5W - arwka LED retro - Old Style - ciemnialna
Gravity LED PLT 2B - stoowa lampka LED USB + zasilacz
Hotone NLA8 Freeze B mini wzmacniacz do gitary 5W - WYPRZEDA

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl