Rękopis Chopina w twoim domu

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Seria wydawnicza „Dzieła Chopina. Wydanie Faksymilowe” pod redakcją prof. Zofii Chechlińskiej to wieloletni międzynarodowy projekt naukowo-wydawniczy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, którego celem jest wydanie wszystkich dostępnych rękopisów utworów kompozytora w postaci faksymilowej z naukowym komentarzem.

Od dzisiaj w sprzedaży jest faksymile „Mazurka H-dur” nr 1 z op. 63 „Mazurki” op. 63 zachowały się w bardzo niewielu źródłach rękopiśmiennych. Autograf reprodukowany w wydaniu znajduje się w zbiorach Bibliothèque nationale de France i składa się z jednej podwójnej karty. Jest jedynym zachowanym rękopisem całego „Mazurka H-dur” nr 1 z op. 63. Autograf z całą pewnością przeznaczony był jako podkład do pierwodruku francuskiego. Trzeba jednak podkreślić, że w pierwodruku znajdują się nie tylko istotne zmiany w stosunku do autografu, ale nawet kilka dodatkowych taktów w kodzie.

Do tomu faksymile zawierającego rękopis w oryginalnych wymiarach oraz kolorystyce, jest dołączony komentarz źródłowy autorstwa Jima Samsona.

Fryderyk Chopin, „Mazurek” op. 63 nr 1 w serii „Dzieła Chopina. Wydanie faksymilowe” komentarz źródłowy: Jim Samson.

Publikacja jest dostępna w sklepach Instytutu Chopina: stacjonarnych oraz internetowym.

Projekt „Dzieła Chopina. Wydanie Faksymilowe” jest pierwszym na świecie przedsięwzięciem na tak szeroką skalę. Przy jego realizacji współpracują naukowcy z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, USA oraz Japonii. Partnerami projektu są biblioteki posiadające w swoich zbiorach rękopisy Chopina, uniwersytety, wydawnictwa muzyczne oraz towarzystwa chopinowskie.

To szczególne wydawnictwo jest pierwszą próbą wydania kompletu rękopisów muzycznych Chopina, a ponadto najdoskonalszym opublikowanym dotychczas odwzorowaniem graficznym oryginałów, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii fotografii i druku. Dzięki sześciu wersjom językowym komentarza źródłowego, seria jest doskonałym źródłem wiedzy o rękopisach Chopina. Komentarze źródłowe autorstwa wybitnych specjalistów zawierają najbardziej aktualne informacje na temat historii publikowanych rękopisów.

Seria ma na celu stworzenie niespotykanej dotąd możliwości dostępu do wiernych kopii wszystkich, rozsianych po całym świecie oryginałów rękopisów muzycznych kompozytora, opatrzonych aktualnym naukowym komentarzem aż w sześciu językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i japońskim.

Mecenasem Instytutu Chopina jest PKN ORLEN.
Partner Główny: Totalizator Sportowy.
Partnerzy: PKO BP, PZU, Lexus.
Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Powiązane Video Wszystkie video

Fryderyk Chopin In Meadows and Chamber
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
„Calling of Memories” na sekstet waltorniowy

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
PWM Chopin Fryderyk - Najpikniejszy Chopin na fortepian
AN Drodowski Mirosaw ″Fryderyk Chopin na 2 gitary″ ksika
AN Drodowski Mirosaw - Fryderyk Chopin na gitar - ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl