Premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka

fot. mat. prasowe

2 marca 2019 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka. Było to wystawienie w oryginalnej włoskiej wersji językowej.

Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i wywołało bardzo pozytywne reakcje widzów.

Wersja Glucka różni się od oryginalnej wersji mitu szczęśliwym zakończeniem. Sama historia ukazuje ponadczasowe wartości – nieprzeniknioną moc miłości, która potrafi przekroczyć nawet śmierć.

Reżyserii dzieła podjęła się bardzo doświadczona Magdalena Piekorz która ma w swoim dorobku wiele nagród, jak choćby Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Wykonanie dzieła zgodnie z tradycją wykonawstwa historycznego – za pulpitem dyrygenckim stanął Stefan Plewniak – jeden z najwybitniejszych skrzypków barokowych młodego pokolenia, który w doskonały sposób poprowadził Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. Za scenografię i kostiumy odpowiedzialni byli Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński twórcy scenografii do „Zimnej Wojny” (3 nominacje do Oscara 2019 – Najlepszy Film nieanglojęzyczny, Reżyseria, Zdjęcia) i „Idy. Choreografię przygotował Jakub Lewandowski. Wprowadzenie tancerzy, którzy stanowili alter ego śpiewaków do spektaklu, znacząco wpłynęło na ożywienie dzieła. Całość antycznego wydźwięku podkreślała piękna scenografia, kostiumy i oświetlenie utrzymane w tonacji bieli.

Sobotnia premiera pozwoliła przenieść się nam w odległy, mityczny świat, którego wartości i problemy okazały się być aktualne także i w naszym współczesnym świecie.fot. mat. prasowe

Powiązane Video Wszystkie video

Queen Symfonicznie - Who Wants to Live Forever
Avale Koan – 10 miniatur fortepianowych nr 3
Don Airey - Solo z polskimi motywami - Kraków 2019
Nightwish - Upiór w operze

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PG Music Band-in-a-Box UltraPAK 2019 PL dla Windows, wersja elektroniczna
PG Music Band-in-a-Box Pro 2019 PL dla Windows BOX
PG Music Band-in-a-Box UltraPAK 2019 dla Mac BOX
PG Music Band-in-a-Box MegaPAK 2019 dla Mac BOX

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl