1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Nauka gry na gitarze
ARTYKUŁ: Polecamy - Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

szukaj w artykułach:
Gitara to nietuzinkowy instrument, który cieszy się sporą popularnością. Kto z nas nie lubi śpiewać ulubionych piosenek przy dźwiękach gitary na imprezach plenerowych, ogniskach czy w podróży. Choć, by nauczyć się gry na gitarze potrzeba sporo cierpliwości, możemy trenować samodzielnie w domowym zaciszu. Ważna jest motywacja i samozaparcie. Najważniejsze jest, by wybrać odpowiedni instrument, dlatego przemyśl, czy chcesz się nauczyć grać na gitarze klasycznej, akustycznej czy elektrycznej. Pomyśl, jaką muzykę lubisz najbardziej - to powinno ułatwić Ci wybór. Najbardziej uniwersalna będzie gitara klasyczna.

 

Gra na gitarze - od czego zacząć?

Gdy masz już sprzęt, pora przejść do teorii. W tym celu warto kupić kilka książek, które znacząco pomogą Ci w przyswojeniu i opanowaniu podstaw. Pierwszą z nich jest lektura autorstwa Arthura Dicka “Gitara dla początkujących. Wyjątkowy i przystępny samouczek do nauki gry”. Ten poradnik zawiera wszelkie niezbędne informacje, które są potrzebne, by rozpocząć naukę gry na gitarze. Napisany jest przystępnym, zrozumiałym językiem, a dodatkowo wzbogacono go o ilustracje i zdjęcia, które ułatwią zrozumienie lekcji. Warto dodać, że książka krok po kroku prowadzi od postaw gry, pierwszych chwytów do samodzielnego wykonania piosenki z podkładem. Samouczek składa się z praktycznych porad i wskazówek, obejmujących strojenie gitary, dbanie o instrument i samą grę. Co więcej, dołączona jest do niego płyta CD z nagraniami demonstrującymi poszczególne ćwiczenia oraz podkładami muzycznymi, z którymi możemy ćwiczyć.

 

Wymieniając książki do nauki gry na gitarze, warto wspomnieć także o opracowaniu zbiorowym pt. “Gitara elektryczna. Podstawy gry z płytą CD”. To znakomity poradnik dla początkujących, który ułatwia samodzielną naukę gry na gitarze elektrycznej. Zawiera zarówno najważniejsze wiadomości teoretyczne, jak i tajniki gry na tym wyjątkowym instrumencie. Warto pamiętać o tym, że początki bywają trudne i jeśli zaczniemy od zbyt trudnych chwytów, szybko możemy stracić motywację. Dzięki tej książce, możliwe jest nauczenie się podstaw i sprawdzenie się w praktyce, wykorzystując płytę CD, która znacząco pomaga w treningach.

 

Poradnikiem dla nieco bardziej zaawansowanych graczy jest “Gitara dla bystrzaków” - książka, która zawiera DVD. Pozwala rozwijać poczucie rytmu i nauczyć się synchronizacji z zespołem, tworzyć profesjonalne akompaniamenty i poczuć muzykę świata. Dzięki lekturze tej książki rozbudzisz w sobie prawdziwą miłość do gitary, która stanie się Twoją pasją. Bez względu na to, czy jesteś fanem rocka, poezji śpiewanej czy popu, ten poradnik pomoże Ci nauczyć się grać dokładnie tak, jak lubisz!

 

Gra na gitarze w praktyce

 

Po przyswojeniu teorii, pamiętaj o codziennej praktyce. Słuchaj różnych gatunków muzycznych, zwracaj uwagę na to, jak brzmi gitara, jaki jest rytm. Nauka nie trwa krótko, ale przynosi prawdziwą satysfakcję, dlatego uzbrój się w cierpliwość i poświęć się pasji w każdej wolnej chwili, a zobaczysz rezultaty.kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl