Jaki kabel do gitary elektrycznej?

Kabel do gitary elektrycznej to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego gitarzysty. To właśnie on odpowiada za przekazywanie sygnału z gitary do wzmacniacza, a tym samym za brzmienie instrumentu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kabli do gitary, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego modelu.

Przy wyborze kabla do gitary należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 1. Jakość sygnału: Jakość sygnału jest kluczowa dla uzyskania klarownego i czystego dźwięku. Wybieraj kable o niskiej stratności sygnału, które nie wpływają negatywnie na brzmienie gitary.

 2. Długość kabla: Wybierz długość kabla adekwatną do twoich potrzeb. Za długi kabel może prowadzić do straty sygnału, a za krótki może ograniczyć twoją swobodę ruchów podczas grania.

 3. Odporność na uszkodzenia: Kable narażone są na dużą ilość zginania i przemieszczania, dlatego ważne jest, aby wybierać kable odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 4. Rodzaj wtyków: Wtyki to elementy, które łączą kabel z gitarą i wzmacniaczem. Warto wybrać kable z solidnymi wtykami, które nie tylko gwarantują dobre połączenie, ale także wytrzymają długotrwałe użytkowanie.

 5. Ekranowanie: Kabla z dobrym ekranowaniem chronią przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, które mogą wpłynąć na jakość sygnału.

Oto najpopularniejsze rodzaje kabli do gitary:

 1. Kable prostokątne: To najpopularniejsze kable do gitary elektrycznej. Składają się z dwóch przewodników osłoniętych warstwą izolacji. Są dostępne w różnych długościach i jakościach.

 2. Kable spiralne: Charakteryzują się spiralną konstrukcją, co sprawia, że są bardziej elastyczne i trwałe. Są często wybierane przez gitarzystów, którzy wykonują dużo ruchów na scenie.

 3. Kable hybrydowe: Kable te łączą cechy kabli prostokątnych i spiralnych, oferując kompromis między elastycznością a wytrzymałością.

 4. Kable koaksjalne: Są bardziej elastyczne i trwałe niż tradycyjne kable prostokątne. Mają także lepsze ekranowanie, co chroni sygnał przed zakłóceniami.

 5. Kable o wysokim przewodnictwie: To kable wykonane z materiałów o wysokim przewodnictwie, co ma na celu minimalizację strat sygnału. Są często wybierane przez profesjonalnych gitarzystów.

Podsumowując, wybór kabla do gitary elektrycznej zależy od indywidualnych preferencji, stylu gry i budżetu. Warto inwestować w jakość, aby zapewnić sobie czysty i niezawodny sygnał. Przyjrzenie się różnym rodzajom kabli oraz zrozumienie ich cech pomoże ci podjąć dobrą decyzję przy wyborze kabla do swojej gitary.

Powiązane Video Wszystkie video

MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Nie mamy skrzyde?
Le Blakk - The Blakk SWAN
Dominik Chmurski improvisation (Skrzypce elektryczne)
Freaky Donau Walzer- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

EarthQuaker Devices Data Corrupter Modulated Monophonic Harmonzing PLL efekt do gitary elektrycznej
Bitner LP0920 BiTsound MOBILE DATA PATCHCORD CABLE S/FTP 4x2x26/7AWG cat. 6A, skrtka do zastosowa scenicznych
Elation DMX Branch 4 - DMX spliter
Yamaha VR10140R encoder obrotowy 01V, LS, DM1000, YDG2030.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
 • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
 • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl