Jak wybrać zespół weselny? Lista rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze muzyków

Wiele par decyduje się by na weselu grał Dj, ponieważ zwykle pełni on też funkcję wodzireja i zaprasza rodzinę pary młodej do zabawy. Jednak wcale nie trzeba rezygnować z muzyki na żywo na rzecz zabaw weselnych, wiele zespołów muzycznych posiada teraz szeroki zakres usług. Jak wygląda praca zespołu weselnego i gdzie go szukać?

Jak znaleźć zespół weselny?

Najlepiej byłoby skorzystać z rekomendacji znajomych, wtedy będziemy mieć pewność, że zespół jest sprawdzony. Nie jest to jednak niezawodny sposób, ponieważ zespół może nie przypaść nam do gustu ze względu na gatunek muzyczny, jaki oferują. Lepiej więc szukać na własną rękę, możemy poszukać czy dany zespół nie ogłasza się na serwisie ogłoszeniowym. Strona Sprzedajemy.pl posiada nawet osobną kategorię poświęconą wyłącznie artystom i muzykom, gdzie możemy poszukać zespołu weselnego: https://sprzedajemy.pl/uslugi/sluby-wesela-przyjecia/muzycy-i-artysci. Poszukiwania mogą zająć wiele czasu, szczególnie jeśli zależy nam na konkretnym gatunku muzycznym, warto więc zacząć się rozglądać minimum rok przed uroczystością.

Jak wybrać zespół weselny?

Najlepiej jest sugerować się własnymi odczuciami, przy wyborze zespołu weselnego. Jeśli nie przepadamy za muzyką disco-polo, zrezygnujmy z wykonawców, którzy oferują głównie taki gatunek muzyczny. Wiele zespołów dzieli się przykładowymi piosenkami, które mogą wykonać na weselu, warto poświęcić na to czas i odsłuchać kilka piosenek, będzie nam łatwiej stwierdzić, czy dany zespół nam się podoba. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego?

Jest kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze artystów, którzy zapewnią nam muzyczne przeżycia na przyjęciu. Przede wszystkim, najpierw warto zwrócić uwagę na dostępność jak i cenę. Zespoły, które cieszą się dużym powodzeniem, mogą mieć zarezerwowane terminy dwa lata do przodu. Jeśli zależy nam na konkretnym zespole, warto rozważyć inną datę ślubu. Drugą kwestią jest cena, muzyka na żywo z reguły kosztuje więcej niż usługi muzyczne od Dj-a, ceny mogą wahać się od 3 tysięcy do nawet 15 tysięcy. Jest też kilka innych kwestii, które mogą okazać się istotne przy wyborze zespołu weselnego. 

Muzyka na żywo czy podkład?

Warto zapytać, czy zespół będzie grał na żywo, czy wykonywał piosenki z podkładu, może oba. Jeśli artyści będą korzystać tylko z podkładów, jest szansa, że mogą dla nas więcej przygotować. Granie na żywo jest dużo bardziej wyczerpujące, zespół musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie piosenek i sama gra może być bardziej męcząca. Dobrze więc byłoby wybrać tryb mieszany.

Zabawy i oczepiny

Powód, dla którego niektórzy decydują się na Dj-a, to zabawy weselne. Coraz więcej zespołów weselnych oferuje zabawy i własne konkursy weselne. Dobrze więc spytać, czy dany zespół oferuje takie usługi i jeśli tak, to ustalić ich przebieg i charakter. 

Repertuar

Zespoły weselne często mają przygotowany repertuar na wesele, ale mogą też przygotować utwory specjalnie dla pary młodej, warto jednak przed podpisaniem umowy, spytać, czy istnieje możliwość ingerencji w repertuar, szczególnie jeśli chcielibyśmy piosenek w innym klimacie. 

 

Powiązane Video Wszystkie video

Felix Mendelssohn - Marsz Weselny - Rock/Metal
John Williams - Lista Schindlera
Stefan Dymiter - solo na skrzypcach
Kanon D-Dur Pachelbela z przypomnieniem utworów które s? na nim oparte

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Martinez MTC 083 Pack Red Sunburst gitara klasyczna rozmiar 3/4 + pokrowiec
Martinez MTC 083 Pack Green gitara klasyczna rozmiar 3/4 + pokrowiec
AN Polskie Karaoke vol. 16 DVD
Fernandes Monterey Elite MBS gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl