Festiwal Vistula Sounds w Ciechocinku już za tydzień

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia I Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego Vistula Sounds w Ciechocinku. Do konkursu piosenki polskiej i międzynarodowej zgłosiło się prawie 100 osób z 15 krajów. Pierwsza edycja cyklicznego przedsięwzięcia muzycznego kultywującego tradycję polskiej oraz światowej piosenki zapewni mieszkańcom Ciechocinka i okolic, turystom oraz kuracjuszom uzdrowiska wyjątkowe doświadczenia muzyczne i kulturalne. Partnerami wydarzenia, które będzie miało premierę 15 sierpnia i potrwa do 19 sierpnia 2022 roku, jest gmina miejska Ciechocinek, Uzdrowisko Ciechocinek oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zapowiadany jako jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tego lata festiwal Vistula Sounds w Ciechocinku ma ogromne szansę wzbogacić letnią scenę kulturalną miasta. Do obu konkursów festiwalu zgłosiło się prawie 100 osób z 15 krajów, w tym z Polski oraz wielu krajów europejskich, a także Armenii. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Grażyny Brodzińskiej, pierwszej damy polskiej sceny muzycznej, będzie miało ręce pełne pracy. Przesłuchania uczestników odbywać się będą w Teatrze Letnim, ale na tym nie koniec atrakcji.

Z niecierpliwością czekamy na premierę naszego festiwalu. Oprócz konkursu wokalnego uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z atrakcji dodatkowych, takich jak warsztaty wokalne, panele dyskusyjne poświęcone wymianie kultur oraz historii muzyki w Polsce, a także wycieczki po Ciechocinku i Toruniu. Widzowie z kolei mogą bez żadnych opłat wziąć udział w koncertach powiązanych z wydarzeniem, w tym koncercie otwarcia, uroczystej ceremonii wręczenia nagród, a także koncercie galowym laureatów – powiedział Sar Sargsyan, współorganizator festiwalu. – Chcemy, aby Vistula Sounds stało się imprezą coroczną o zasięgu międzynarodowym, z udziałem zagranicznych oraz polskich uczestników. Naszym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu artystycznego oraz promocja naszego kraju, polskiej kultury i tradycji wśród młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych gości – dodał Sar Sargsyan.

Festiwal został objęty honorowymi patronatami, w tym wojewody kujawsko-pomorskiego, marszałka kujawsko-pomorskiego, starosty aleksandrowskiego i przewodniczącego rady miejskiej w Ciechocinku. Pełny terminarz wydarzenia można znaleźć na stronie Festiwalu pod tym linkiem, gdzie dodatkowo znajdują się wszystkie aktualne informacje.

***
Festiwal „Vistula Sounds”

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny „Vistula Sounds” („Dźwięki Wisły”) odbywający się w okresie letnim w Ciechocinku to doroczne wydarzenie muzyczne i kulturalne o charakterze niekomercyjnym, promujące wysoką jakość rozrywki, edukację w obszarze wokalnym, scenicznym, artystycznym, a także wymianę międzykulturową. Wśród głównych celów przedsięwzięcia znajduje się tworzenie nowych wartości w muzyce oraz poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji wokalnej, jak również budowa twórczej przestrzeni do spotkania artystów reprezentujących różne narodowości. Strategiczną misją wydarzenia jest także promocja Polski, jej dziedzictwa narodowego, dorobku i tradycji wśród uczestników i gości.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Sar Sargsyan Cultural Entertainment, założona przez ormiańskiego barytona, Saribeka Sargsyana, pochodzącego z Górskiego Karabachu. Agencja zajmuje się edukacją i popularyzacją piękna kultur różnych narodów, a jej działalność obejmuje organizację imprez kulturalnych, przedstawień artystycznych, koncertów i wystaw, a także organizację warsztatów master class w zakresie sztuki scenicznej, muzyki wokalnej i instrumentalnej. Agencja reprezentuje Polskę na muzycznych i artystycznych międzynarodowych festiwalach i konkursach w różnych krajach, prezentując utalentowane dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej informacji o Agencji: www.ce.sarsargsyan.com.
Więcej informacji o Sarze Sargsyanie: www.sarsargsyan.com.

Powiązane Video Wszystkie video

Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Piotr Wrobel - Moliendo Cafe cz. II, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Liszko Embroidery 07 pasek gitarowy skórzany, brązowy wzór
Yamaha GT2 PE fortepian elektroniczny GranTouch
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Korg Kaoss Pad 3 - sampler, procesor efektów

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl