1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Dzień Dziecka w Time for Chopin
ARTYKUŁ: Polecamy - Dzień Dziecka w Time for Chopin

Dzień Dziecka w Time for Chopin

szukaj w artykułach:
fot. mat. prasowe

Z okazji Dnia Dziecka Time for Chopin zaprasza dzieci wraz z opiekunami na recital chopinowski. 1 czerwca najmłodsi wejdą na koncert za darmo. Time for Chopin to codzienne koncerty chopinowskie, które odbywają się o godz. 18:00 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8 w Warszawie.

W Dniu Dziecka recital zagra Wojciech Pyrć. Dzieci do lat 16 będą mogły wejść na koncert bezpłatnie. Ideą Katarzyny Kraszewskiej, pomysłodawczyni i koordynatorki projektu oraz przede wszystkim pianistki, jest promowanie muzyki Fryderyka Chopina nie tylko wśród dorosłych, ale też i młodszych słuchaczy.

Utwory Chopina z pewnością zachwycą tych, którzy przyjdą na koncert, szczególnie, że od niedawna muzyka w Time for Chopin brzmi wyjątkowo. Fortepian Kawai, na którym grają wybitni pianiści specjalizujący się w muzyce Chopina, został przestrojony na oryginalny strój, na którym tworzył i grał ten wybitny kompozytor. To tzw. system verdiowski, zgodnie z którym referencyjny dźwięk „a” ma częstotliwość 432 Hz. Uznawana jest ona za pierwotną i naturalną, charakteryzuje się miękkim, ciepłym brzmieniem i jest wykorzystywana w muzykoterapii.

Time for Chopin to inicjatywa artystyczna, w ramach której każdego dnia odbywają się koncerty chopinowskie. Projekt na dobre zagościł już na kulturalnej mapie Warszawy i w czerwcu będzie obchodził swoje 2. urodziny. Od 2 lat codziennie o godz. 18:00 można wysłuchać najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych artystów.

Patroni Time for Chopin
Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Chopin, TVP Kultura oraz magazynu Warsaw Insider. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.

***
Time for Chopin
Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8. Każdego dnia o godz. 18:00 przez 50 minut można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów. Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę www.TimeforChopin.eu lub telefonicznie pod numerem + 48 501 127 125. Inicjatywę Time for Chopin wspiera założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.

źródło: mat. prasowekategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl