1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Czym zaskakują artystyczne zegarki?
ARTYKUŁ: Polecamy - Czym zaskakują artystyczne zegarki?

Czym zaskakują artystyczne zegarki?

szukaj w artykułach:

Czy zegarki mogą być dziełami sztuki? Jak najbardziej! Przyjrzyjmy się najciekawszym pomysłom współczesnych projektantów. Każdy z tych czasomierzy może być elementem, który małą czarną zmieni w wieczorową stylizację.

Artystyczne zegarki damskie

Są Państwo gotowi na niezapomniane wrażenia estetyczne? Ruszamy! Poniżej przedstawiamy 5 propozycji.

Zegarek DKNY CROSSWALK NY2172

Pierwszy zegarek damski, o którym chcemy powiedzieć, to damski CROSSWALK NY2172, zaprojektowany przez Donnę Karan. Co w nim wyjątkowego? Stalowa, dwukolorowa bransoletka. Przeplatają się tu barwy srebra i różowego złota. Mineralne szkiełko chroni cyferbalt, na którym – na białej tarczy – znajdziemy różowawe oznaczenia godzin. Z tyłu bransoleta składa się z ogniw. Zegarek jest wyjątkowo lekki, waży tylko 28 g!

Zegarek GUESS W0822L2

Materiałowego pokrycia cyferblatu zapewne Panie się nie spodziewają! A właśnie takie wykorzystano w modelu GUESS W0822L2. Czarna tkanina haftowana jest złotymi nićmi, które tworzą kwiatowe ornamenty. Do tego gdzieniegdzie przyszyto cekiny. To sprawia, że złote wskazówki giną w przepychu, ale umówmy się, nie o odmierzanie czasu, a o awangardę tu chodzi. Co dalej? Stalowa, ale tkana bransoleta w kolorze złota i cyrkonie otaczające kopertę. Dużo się dzieje, ale daleko temu od kiczu. Zegarek zapewnia tyle wrażeń, że darujemy sobie już jego parametry techniczne.

Zegarek GUESS MUSE W1008L2

Wygląda na to, że marka Guess przoduje w ciekawych formach zegarków. Jej MUSE W1008L2 to kolejna ociekająca złotem propozycja. Nazwa wskazuje, że to model godny muzy, i – idąc tym tropem – radzimy dobierać do do białych sukienek z lejących się tkanin. Tarczę zdobią dwa złote kręgi wysadzane cyrkoniami. Bransoletka jest dwuelementowa: w jednej części jednolita i grawerowana, w drugiej złożona z ogniw.

Zegarek DIESEL FLARE ROCKS DZ5560

Tak, tarcze zegarków to zdecydowanie te miejsca, gdzie projektanci mogą najbardziej się popisać. Diesel umieścił na cyferblacie jednego ze swoich modeli czarne, drobne kamyki. Otoczył je kopertą ze stali i także stalową bransoletą w barwach czekolady. Smakowite połączenie.

Zegarek LORUS RP601DX9

Ostatni zegarek damski, który dziś przedstawiamy, to LORUS RP601DX9. Łączy elegancką czerń i szlachetne złoto, jest ozdobiony cyrkoniami. Jako jeden z niewielu damskich zegarków pokazuje drugą strefę czasową, ma też datownik. Czy włożymy go do małej czarnej? Zdecydowanie.

Artystyczne zegarki... męskie?

Tak się niefortunnie złożyło, że mimo intensywnych poszukiwań nie znaleźliśmy artystycznych zegarków męskich. Może to utrzymujące się stereotypy? Na pewno nie brak wyobraźni projektantów. Na osłodę mamy dla Panów zegarek SEIKO SKS566P1. Złoty, na bransolecie, dobry dla kogoś, kto chce dotrzymać kroku kobiecie noszącej jeden z opisanych wyżej zegarków.

Każdy z wymienionych zegarków zainteresowani znajdą w sklepie Luxtime.kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl