,,IKONY KULTURY. WOJCIECH MŁYNARSKI" w szczecińskiej Willi Lentza

Cykl ,,Ikony Kultury” w szczecińskiej Willi Lentza ukazuje publiczności dorobek wybitnych postaci kultury w nowatorski sposób. Kolejna odsłona wyjątkowej inicjatywy zaplanowana jest na 23 i 24 września 2023 roku, a w jej ramach będą miały miejsce dwa koncerty prezentujące autorskie interpretacje piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego. Na scenie zabytkowej instytucji, wystąpi Gaba Kulka wraz z zespołem pod kierownictwem syna artysty, Jana Emila Młynarskiego.

Widzowie wysłuchają utworów z płyty zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację”. Zarówno „…album jak i gorąco przyjmowane koncerty formacji to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki […] z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.”

Koncerty pt. ,,IKONY KULTURY. WOJCIECH MŁYNARSKI", zabiorą widzów w niezapomnianą podróż, która podobnie jak upodobania Wojciecha Młynarskiego, w wielobarwny sposób połączy rozmaite style i nastroje. Zespół syna poety – Jana Emila Młynarskiego – wystąpi z otwartą na eksperymenty muzyczne Gabą Kulką. Publiczność wysłucha jazzu, dancingu, new wave czy folku, doświadczając wyjątkowej relacji pomiędzy Wojciechem Młynarskim, a współpracującymi z nim kompozytorami (W. Korcz, J. Sent, J. Wasowski, J. Derfel...). Na scenie pojawią się także członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, m.in.: Wojciech Traczyk i Piotr Zabrodzki.

„Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem.” – Janek Młynarski.

Koncerty odbędą się 23 i 24 września o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza, która od czasu swojego powstania w 2021 roku, aktywnie prezentuje dorobek wybitnych twórców. Instytucja skupia różne dziedziny sztuki, będąc przestrzenią otwartą na wymianę myśli i eksperymenty artystyczne.

Powiązane Video Wszystkie video

„poG?OSka” – odcinek 4
Wojciech Wi?ckowski - A song for my brother
Wojciech Kilar - Ziemia Obiecana - Walc
Camille Saint-Saëns - Karnawa? zwierz?t - Akwarium

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl