Katarzyna Duda - skrzypce

T. Tukajski
Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesando Hall w Tokio.
Koncertowała z tak znakomitymi muzykami jak m. in. Jesus Lopez Cobos, Dalia Atlas, Jorge Mester, Agnieszka Duczmal, Enrique Batiz, Mykola Dyadyura, Konstanty Andrzej Kulka, Waldemar Malicki, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Ewa Pobłocka.
Katarzyna Duda studia odbywała w mistrzowskiej klasie skrzypcowej Maestro Tibora Vargi w Ecole Superieure de Musique w Sion w Szwajcarii oraz pod opieką artystyczną Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Artystka jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii, a także laureatką Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego w Warszawie, była nominowana również do nagrody „Paszport Polityki”.
Płyty „Le Streghe” z Waldemarem Malickim przy fortepianie oraz „Le Streghe 2” z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia" pod batutą Jana Staniendy uzyskały entuzjastyczne recenzje w mediach i nominacje do nagrody FRYDERYK, kolejno w roku 2000 i 2001. Artystka nagrała także płytę z muzyką skrzypcową Tadeusza Paciorkiewicza. W 2008 roku Katarzyna Duda zakończyła nagrywanie materiału do swoich dwóch najnowszych projektów fonograficznych: z muzyką Andrzeja Nikodemowicza oraz „A Simple Classic Album”. Na tej ostatniej płycie usłyszeć będzie można gościnnie, jedną z najbardziej wybitnych i wszechstronnych polskich wokalistek – Annę Marię Jopek.
Artystka gra na włoskim instrumencie z początku XIX wieku.

Powiązane Video Wszystkie video

Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU
J.S.Bach - Sarabanda, suita h-moll
Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha WF49240R TRUSS HEAD SCREW 5.0X16 MFZN2W3 L-140S
Gewa GS4000612221 VL2 skrzypce 4/4 komplet (smyczek, futera)
Boston OVC73NBNB futerał deluxe na skrzypce
Hoefner H11 skrzypce 4/4 w zestawie ″Presto″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl