1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Katarzyna Duda - skrzypce
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Katarzyna Duda - skrzypce

Katarzyna Duda - skrzypce

szukaj w artykułach:
T. Tukajski
Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesando Hall w Tokio.
Koncertowała z tak znakomitymi muzykami jak m. in. Jesus Lopez Cobos, Dalia Atlas, Jorge Mester, Agnieszka Duczmal, Enrique Batiz, Mykola Dyadyura, Konstanty Andrzej Kulka, Waldemar Malicki, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Ewa Pobłocka. Katarzyna Duda studia odbywała w mistrzowskiej klasie skrzypcowej Maestro Tibora Vargi w Ecole Superieure de Musique w Sion w Szwajcarii oraz pod opieką artystyczną Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Artystka jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii, a także laureatką Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego w Warszawie, była nominowana również do nagrody „Paszport Polityki”.
Płyty „Le Streghe” z Waldemarem Malickim przy fortepianie oraz „Le Streghe 2” z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia" pod batutą Jana Staniendy uzyskały entuzjastyczne recenzje w mediach i nominacje do nagrody FRYDERYK, kolejno w roku 2000 i 2001. Artystka nagrała także płytę z muzyką skrzypcową Tadeusza Paciorkiewicza. W 2008 roku Katarzyna Duda zakończyła nagrywanie materiału do swoich dwóch najnowszych projektów fonograficznych: z muzyką Andrzeja Nikodemowicza oraz „A Simple Classic Album”. Na tej ostatniej płycie usłyszeć będzie można gościnnie, jedną z najbardziej wybitnych i wszechstronnych polskich wokalistek – Annę Marię Jopek.
Artystka gra na włoskim instrumencie z początku XIX wieku.


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl