Nuty: nauka gry na gitarze

Gitara z nauczycielem i bez - podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej - Roman Ziemlański

79 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja jest nową odsłoną bestsellerowago podręcznika przeznaczonego zarówno dla szkół muzycznych, jak i do samodzielnej nauki. To kompleksowy zbiór informacji niezbędnych dla każdego ucznia, który chce poznać instrument i grę na nim od podstaw. Nuty dla poczatkujących.Spis treści:Zamiast wstępuZarys historii gitaryPodstawowe wiadomości z zasad muzykiOkreślenie tempa i dynamikiPrzed przystąpieniem do ćwiczeńBudowa, skala, rejestry brzmieniowe i strój gitaryStrojenie gitaryPostawa grającegoOznaczenia palców prawej i lewej rękiUłożenie rąkTechnika gry palcami prawej ręki, a zagadnienie dźwięku w grze na gitarze klasycznejTirando i apoyando - technika paznokciowa i poduszkowaZagadnienia relaksu podczas codziennego ćwiczenia na gitarzePodstawowe ćwiczenia rytmiczneĆwiczenia na pustych strunachĆwiczenia w I pozycji. Topografia gryfu gitary do IV progu.Arpeggio - część 1 LegatoDwudźwięki harmoniczneTremolo - część 1Trójdźwięki harmoniczneCzterodźwięki harmonicznePozycje. Topografia gryfu gitary od V do XII proguBarreArpeggio - część 2 OzdobnikiTopografia gryfu gitary od XII do XIX proguĆwiczenia obejmujące pełną skalę gitary klasycznejTremolo - część 2FlażoletyPizzicato (apagado). EtouffeStaccatoFlamenco (podstawy gry)Dodatek 1 - Tabela akordówDodatek 2 - Rytmy tańcówZamiast zakończeniaAlfabetyczny spis utworów Tytuł: Gitara z nauczycielem i bez - podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznejAutor: Roman ZiemlańskiStopień trudności: dla początkującychInstrument: gitaraNotacja muzyczna: zapis nutowy, opalcowanieWydawnictwo: AbsonicFormat: 240 str, A4 (210x297 mm), miękka oprawa bindowanaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788387217891 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Ziemlaski Roman - Gitara z nauczycielem i bez, ksika
AN Ziemlaski Roman ″Gitara z nauczycielem i bez″ DVD
AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa
AN Stachak Tatiana - Gitara ekstra klasa
Jerzy Żak – lutnista

Jerzy Żak – lutnista

Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.

GITARA

GITARA

Gitara to prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony instrument na świecie. Należy do rodziny instrumentów strunowych, a jej korzenie nie są dokładnie znane. Istnieje teoria, iż przodkiem gitary jest...

Piotr Restecki

Piotr Restecki

Gitarzysta, kompozytor. Rodowity Kielczanin. Grę na gitarze rozpoczął jako samouk...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl