Nuty: nauka gry na gitarze

Gitara z nauczycielem i bez - podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej - Roman Ziemlański

79 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja jest nową odsłoną bestsellerowago podręcznika przeznaczonego zarówno dla szkół muzycznych, jak i do samodzielnej nauki. To kompleksowy zbiór informacji niezbędnych dla każdego ucznia, który chce poznać instrument i grę na nim od podstaw. Nuty dla poczatkujących.Spis treści:Zamiast wstępuZarys historii gitaryPodstawowe wiadomości z zasad muzykiOkreślenie tempa i dynamikiPrzed przystąpieniem do ćwiczeńBudowa, skala, rejestry brzmieniowe i strój gitaryStrojenie gitaryPostawa grającegoOznaczenia palców prawej i lewej rękiUłożenie rąkTechnika gry palcami prawej ręki, a zagadnienie dźwięku w grze na gitarze klasycznejTirando i apoyando - technika paznokciowa i poduszkowaZagadnienia relaksu podczas codziennego ćwiczenia na gitarzePodstawowe ćwiczenia rytmiczneĆwiczenia na pustych strunachĆwiczenia w I pozycji. Topografia gryfu gitary do IV progu.Arpeggio - część 1 LegatoDwudźwięki harmoniczneTremolo - część 1Trójdźwięki harmoniczneCzterodźwięki harmonicznePozycje. Topografia gryfu gitary od V do XII proguBarreArpeggio - część 2 OzdobnikiTopografia gryfu gitary od XII do XIX proguĆwiczenia obejmujące pełną skalę gitary klasycznejTremolo - część 2FlażoletyPizzicato (apagado). EtouffeStaccatoFlamenco (podstawy gry)Dodatek 1 - Tabela akordówDodatek 2 - Rytmy tańcówZamiast zakończeniaAlfabetyczny spis utworów Tytuł: Gitara z nauczycielem i bez - podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznejAutor: Roman ZiemlańskiStopień trudności: dla początkującychInstrument: gitaraNotacja muzyczna: zapis nutowy, opalcowanieWydawnictwo: AbsonicFormat: 240 str, A4 (210x297 mm), miękka oprawa bindowanaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788387217891 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Ziemlaski Roman - Gitara z nauczycielem i bez, ksika
AN Ziemlaski Roman ″Gitara z nauczycielem i bez″ DVD
PWM Powroniak Jzef - Szkoa gry na gitarze i gitarze hawajskiej
AN Klubczewska Anna ″Materiały pomocnicze do nauki gry na skrzypcach w pierwszej pozycji″
Jerzy Żak – lutnista

Jerzy Żak – lutnista

Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.

V Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

V Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

Od pięciu lat podkrakowska Lanckorona gości uczestników Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych. Projekt ten stanowi innowacyjną formę rozwijania umiejętności gry na gitarze połączoną z kształtowanie wrażliwości artystycznej uczestników i poszerzanie ich horyzontów twórczych...

Jerzy Fryderyk Haendel

Jerzy Fryderyk Haendel

Kompozytor ten urodził się w Halle (aktualne Niemcy) w roku 1685 niemniej jednak w wieku 42 lat dostał obywatelstwo angielskie i zamieszkał na stałe w Londynie. Chociaż nie pochodził z rodziny z tradycjami muzycznymi był młodym talentem, któego nauczycielem był Friedrich Wilhelm Zachow uczący chłopc

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl