Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus powstała z inicjatywy jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich, Jerzego Semkowa. W skład Orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci uczelni artystycznych, którzy nie ukończyli 30 lat.
4 listopada publiczność zgromadzona w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała wyjątkową okazję usłyszeć wybitnego rosyjskiego pianistę Denisa Matsueva i polską orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą Alexandra Sladkovsky’ego, wspólnie wykonujących utwory Siergieja Rachmaninowa...
…są cudowni, są jedną z najlepszych orkiestr nie tylko w Polsce. Pierwsza klasa – Martha Argerich, 23 sierpnia 2009
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl
Johan Helmich Roman był szwedzkim kompozytorem urodzonym w XVIII wieku. Był jednym z najważniejszych reprezentantów baroku w Szwecji i pełnił ważną rolę w rozwoju muzyki klasycznej w kraju. Jego Sinfonia E-dur to wybitne dzieło, które zostało skomponowane w formie pięcioczęściowej symfonii. Wykonanie tej symfonii zostało zlecone orkiestrze Camerata Roman, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki barokowej. Dyrygentem tego zespołu jest Terje Tönnesen, ceniony skrzypek i dyrygent. Wideo prezentuje wykonanie Sinfonii E-dur w pięciu częściach: Gustoso, Vivace, Andante, Allegro i Allegro. W pierwszej części, Gustoso, słychać wyraziste i dynamiczne brzmienia, które wprowadzają słuchacza w klimat kompozycji. Następnie, Vivace, charakteryzuje się szybkim tempem i żywym rytmem, co dodaje energii i entuzjazmu całemu utworowi. Andante to część pełna melancholii i ekspresji, gdzie melodia przędzie się wzdłuż smyczków, tworząc atmosferę zamyślenia. Następnie, Allegro, to część ożywcza i dynamiczna, w której instrumenty orkiestry rozkwitają w wirtuozerskich partii. Ostatnia część, również Allegro, to zwieńczenie kompozycji pełne harmonii i zgrania. Koncertowe wykonanie wideo ukazuje doskonałą interpretację orkiestrową, gdzie każdy muzyk przyczynia się do stworzenia wyjątkowego brzmienia. Symfonia E-dur Johana Helmicha Romana to arcydzieło baroku, które przetrwało próbę czasu. Dzięki artyście, Terje Tönnesen i orkiestrze Camerata Roman, to dziedzictwo kameralnej muzyki klasycznej nie tylko pozostaje wciąż na scenie, ale i zyskuje nowe pokolenia fanów.
Uwielbiam klasyczną muzykę! Ta symfonia jest naprawdę niesamowita, pełna energii i emocji. Od pierwszych dźwięków czuję jakby cała sala zaczęła tańczyć. Każdy z instrumentów jest perfekcyjnie zgrany, a dyrygent prowadzi orkiestrę zaraźliwym entuzjazmem. Tempo utworu zmienia się dynamicznie, momentami jestem poruszony delikatnymi dźwiękami, a zaraz potem wkraczam w wir szalonego rytmu. To jest prawdziwy przykład muzyki, która przenosi mnie w inne światy i sprawia, że nie potrafię przestać się uśmiechać. Dziękuję Camerata Roman i Terje Tönnesen, że stworzyliście tak wspaniałe dzieło sztuki!