Nuty: nauka gry na gitarze

Gitara ekstra klasa - podręcznik do nauki gry na gitarze dla starszych dzieci - Tatiana Stachak (+ płyta CD)

66 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Podręcznik dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku 7-14 lat. Wprowadzono tu zagadnienia techniczne omawiane w nauczaniu początkowym gry na gitarze, tj.: legato, tremolo, apoyando, ozdobniki, gra w różnych pozycjach. Zamieszczone utwory to w większości kompozycje autorki podręcznika (są to zarówno utwory solowe, jak i duety dla ucznia i nauczyciela oraz utwory kameralne) uzupełnione o obszerny zbiór popularnych miniatur dydaktycznych klasyków gitary, a także utwory współczesne Romualda Twardowskiego i Marka Pasiecznego oraz liczne ćwiczenia i wprawki techniczne, improwizacje oraz gamy. W wielu utworach zamieszczono ciekawe i rzadko wykorzystywane w literaturze dydaktycznej dla dzieci efekty gitarowe jak.: tamburo, pizzicato, flażolety naturalne i sztuczne, stukanie w pudło gitary, gra za siodełkiem. Wprowadzono tu także zagadnienie akompaniamentu oraz gry w zespołach kameralnych. Wspaniałe ilustracji w książce są autorstwa Małgorzaty Flis. Do książki dołączona została płyta CD zawierająca 16 kompozycji Tatiany Stachak z podręcznika Gitara ekstra klasa, 7 kompozycji innych autorów z tej samej publikacji, a także dwie kompozycje Tatiany Stachak z publikacji Zaproszenie do walca. Wykonawcami utworów są Michał Nagy i Tatiana Stachak. Tytuł: Gitara ekstra klasa Autor: Tatiana Stachak  Stopień trudności: dla średnio-zawansowanychInstrument: gitaraNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Euterpe Format: 144 str, A4, miękka oprawa, w komplecie płyta CD Język wydania: polski, angielski, niemieckiISBN: 9788388867040 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Stachak Tatiana - Gitara ekstra klasa
AN Stachak Tatiana - Gitara ekstra klasa, pyta CD
AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa
AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa, pyta CD
JERZY MAKSYMIUK

JERZY MAKSYMIUK

Jerzy Maksymiuk urodził się w Grodnie. Studia muzyczne zwieńczyły trzy dyplomy: z pianistyki (klasa Jerzego Lefelda), kompozycji (klasa Piotra Perkowskiego) i dyrygentury (klasa Bogusława Madeya).

Jerzy Żak – lutnista

Jerzy Żak – lutnista

Początkowo grał na gitarze klasycznej – studiował pod kier. A. Kowalczyka w Łodzi (dyplom 1979) oraz J. Tomasa w Alicante, Hiszpania, 1980-81. Od 1983 r. specjalizuje się w muzyce dawnej grając na historycznych instrumentach szarpanych – lutni, teorbie i gitarze XIX-wiecznej.

V Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

V Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

Od pięciu lat podkrakowska Lanckorona gości uczestników Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych. Projekt ten stanowi innowacyjną formę rozwijania umiejętności gry na gitarze połączoną z kształtowanie wrażliwości artystycznej uczestników i poszerzanie ich horyzontów twórczych...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl