Nuty: Nuty

Maria Wacholc: Kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego cz. 1 - podręcznik metodyczny

26 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Unikatowy na skalę europejską podręcznik metodyczny dla nauczycieli do kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego. Podręcznik ten jest kompatybilny z zeszytem ucznia 'Śpiewam i komponuję' (osobny zeszyt dla każdej klasy) zawierającym ćwiczenia do realizacji na podstawie zapisu nutowego. Część ćwiczeń z podręcznika nauczyciela możliwa jest do wykonania tylko z zapisem w wersji dla ucznia.Podręcznik ten jest zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Spis treści:1. Kształcenie poczucia tonalnegoZagadnienia wstępne- sposoby utrwalania się w tonacji- śpiewanie nazwami cyfrowymi gam i melodiiRozpoznanie toniki i trybu- klasa I- klasa II- klasa IIIRozwiązywanie i rozpoznawanie stopni gamy - klasa II i III2. Kształcenie słuchu harmoniczneZagadnienia teoretyczne- Słuch harmoniczny i jego właściwości- Opis koncepcji kształcenie słuchu harmonicznego dzieci w wieku wczesnoszkolnymŚpiewanie i rozpoznawanie interwałów- klasa I- klasa II- klasa IIIŚpiewanie i rozpoznawanie trójdźwięków- klasa I- klasa II- klasa IIIHarmoniczne ćwiczenia solfeżowe- klasa I- klasa II- klasa IIIHarmoniczne ćwiczenia improwizacyjne- klasa I- klasa II- klasa IIIRozpoznawanie powtórzenia i zmiany akordu- klasa I- klasa II- klasa IIISłuchowe rozpoznawanie funkcji harmonicznych- Klasa I  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego I  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne I- Klasa II  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego II  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne II- Klasa III  Konstrukcje harmoniczne  Ćwiczenia z Solfeżu elementarnego III  Ćwiczenia z podręcznika Dyktanda elementarne IIIBibliografia Tytuł: Kształcenie poczucia tonalnego i słuchu harmonicznego cz. 1 Autor: Maria WacholcStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: TriangielFormat: 104 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 1
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 2
PWM Wacholc Maria - Czytanie nut głosem z. 3
PWM Danyszowa H., Iszkowska Z., Jargoń J., Leitner M., Moszumańska-Nazar K. - <br />Zbiór ćwiczeń do kształcenia słuchu
José Maria Florêncio

José Maria Florêncio

Pochodzący z miejscowości Fortaleza (Brazylia) Maestro Florêncio to znakomity dyrygent, altowiolista oraz kompozytor, który od 1985 roku na stałe mieszka w naszym kraju i od ponad 20 lat związany jest z najważniejszymi polskimi orkiestrami.

Maria Szymanowska

Maria Szymanowska

Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine, publicysta oraz autor wydanej w formie rozmowy z prof. Marią Szyszkowską kontrowersyjnej chwilami książki "Na każdy temat" porównuje głogowskiego gitarzystę Witolda Smorawińskiego do Chopina, a nawet legendarnej ABBY.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl