Nuty: Nuty

Derwid. Piosenki taneczne cz. 2 - nuty na głos i fortepian - Witold Lutosławski

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Derwid. Piosenki taneczne 2' to druga z dwóch części serii zawierających 33 utwory rozrywkowe skomponowane przez Witolda Lutosławskiego pod pseudonimem 'Derwid', powstałych w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia na potrzeby Polskiego Radia.  Utwory te to przeważnie foxtroty, tanga, slowfoksy i walczyki, napisane do wierszy autorstwa Jerzego Millera, Tadeusza Urgacza, Artura Międzyrzeckiego i innych poetów. Spis utworów: Rupiecie (słowa: Jerzy Ficowski), Na co czekasz (słowa: Jerzy Miller), I cóż to teraz będzie (słowa: Adam Hosper), Z lat dziecinnych (słowa: Jerzy Miller), Jeden przystanek dalej (słowa: Jerzy Miller), Znajdziesz mnie wszędzie (słowa: Zbigniew Kaszkur, Zbigniew Zapert), Nie dla nas już (Jerzy Miller),Nie chcę z tobą się umawiać (słowa: Zbigniew Kaszkur, Zbigniew Zapert), Podlotek (słowa: Mirosław Łebkowski), Twoje imieniny (słowa: Edward Szpak), Plamy na słońcu (słowa: Jerzy Miller), Tylko to słowo (słowa: Adam Hosper), Jak zdobywać serduszka (słowa: Tadeusz Urgacz), W pustym pokoju (słowa: Artur Międzyrzecki) Wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.Tytuł: Derwid. Piosenki taneczne 2 na głos i fortepianAutor: Witold LutosławskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 56 str., A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274009045 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Turnau Grzegorz - Piosenki na gos i fortepian
PWM Sienkiewicz Kuba - Piosenki na gos z fortepianem
PWM Kulpowicz Witold - Etiudy na akordeon z. 1
Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Händel i uniwersalna historia miłosna o Juliuszu Cezarze z Glyndebourne cz. 3

Uwertura dobiegła końca, kurtyna idzie w górę, słychać jasny, kobiecy głos, wydobywający się z postaci, której kostium ma dać nam obraz bohatera.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl