Nuty: nuty na gitarę

Bartłomiej Marusik: Muzyczna mapa Europy - zbiór tańców na gitarę - nuty na gitarę klasyczną

40 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Muzyka taneczna zawsze była i nadal pozostaje niezmiernie istotną częścią życia każdej kultury narodowej. Sam taniec natomiast jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów wyrażania emocji, zwłaszcza dla osób niepotrafiących śpiewać i grać na jakimkolwiek instrumencie. Dlatego tym razem inspiracją do powstania zbioru nutowego stały się właśnie tańce z różnych zakątków Starego Kontynentu. Publikacja zawiera autorskie kompozycje opracowane na gitarę klasyczną, do powstania których impulsem pozostają oryginalne tańce ludowe charakterystyczne dla różnych krajów Europy. Każdy z nich cechuje się odpowiednią melodyką, specyficznym rytmem a także charakterystycznymi akcentami i przejrzystą harmonią. Do każdego utworu dodane zostały ilustracje przedstawiające tancerzy w oryginalnych, ludowych strojach. Nuty przeznaczone dla średnio zaawansowanych muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis treści: 1. Alunelul2. Chapelloise3. Czardasz4. Hora5. Jig6. Odzemek7. Polka8. Polonez9. Reel10. Siciliana11. Tarantella Tytuł: Utwory dziecięce na gitarę klasycznąAutor: Bartłomiej MarusikStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: gitara klasycznaNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: AbsonicJęzyk wydania: polskiISBN: 9788367542562 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Danyszowa H., Iszkowska Z., Jargoń J., Leitner M., Moszumańska-Nazar K. - <br />Zbiór ćwiczeń do kształcenia słuchu
AN Marusik Bartomiej ″Utwory dziecice na gitar klasyczn″ ksika
Rockbag Eco pokrowiec na gitarę klasyczną 1/2
Rockbag PL pokrowiec na gitarę klasyczną
Dlaczego muzyka klasyczna?

Dlaczego muzyka klasyczna?

Na początek samo pojęcie: „muzyka klasyczna” wymaga ujednoznacznienia. Osobom związanym z muzyką w bardziej naukowy sposób (teoretykom, specjalistom) pewnie w pierwszej kolejności przyjdzie na myśl muzyka epoki klasycyzmu.

Suita

Suita

Jedną z najważniejszych form powstałych w epoce baroku jest suita. Jest to seria tańców, które wraz z Bachem i Heandlem zostały uporządkowane w następujące cztery główne tańce...

RENESANS

RENESANS

Renesans to zupełnie nowy okres w całej sztuce. Wraz ze zmniejszającym się wpływem Kościoła na życie kulturalne Europy muzyka rozkwita, staje się rozrywką, gdyż można słuchac koncertów nie tylko w kościołach, ale i również w pałacach czy zamkach.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl