WOKALNY DIALOG W RAMACH RYBNICKIEJ JESIENI CHÓRALNEJ

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza amatorskie chóry na międzynarodowe warsztaty wokalne organizowane w ramach tegorocznej Rybnickiej Jesieni Chóralnej.

Obserwując ogromne zainteresowanie jakim cieszy się Festiwal w środowisku chóralnym, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach przy współpracy z czeskim Stowarzyszeniem OPUS z Opawy postanowił rozszerzyć festiwal, organizując po raz pierwszy w historii imprezy międzynarodowe, polsko-czeskie warsztaty wokalne.

Warsztaty adresowane są do amatorskich chórów i zespołów wokalnych działających na terenie pogranicza polsko-czeskiego, pragnących podnieść swoje umiejętności wokalne oraz wymienić doświadczenia z sąsiadami zza granicy.

Głównym celem projektu jest integracja społeczności lokalnej zamieszkującej tereny pogranicza, wymiana doświadczeń i wzorców muzycznych pomiędzy krajami partnerskimi, promocja sztuki chóralnej, podnoszenie poziomu wykonawstwa wokalnego oraz kultywowanie bogatych tradycji chóralnych Polski i Czech.

Warsztaty odbędą się w Opawie w dniach 1-2 września oraz w Rybniku w dniach 9-10 listopada. Podczas warsztatów zakwalifikowane do projektu chóry z obu państw partnerskich przygotują pod okiem wybitnych autorytetów polskiej i czeskiej chóralistyki wspólny repertuar, który będą mieli okazję zaprezentować podczas uroczystego koncertu inauguracyjnego Rybnickiej Jesieni Chóralnej, który odbędzie się 9 listopada 2012 r.

Prócz znakomitych instruktorów organizator zapewnia uczestnikom przejazd na warsztaty do Opawy, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, nocleg oraz wyżywienie. Zostaną także zorganizowane specjalne spotkania integracyjne, podczas których chóry z państw partnerskich będą miały okazję poznać się bliżej i nawiązać nowe kontakty.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić kartę zgłoszenia i odesłać wraz z załącznikami zawierającymi nagranie zespołu (3 utwory muzyczne), notę opisującą działalność oraz zdjęcie chóru na adres Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2012 r.

Do projektu dopuszczone zostaną 2 do 4 chórów z każdego państwa partnerskiego, których wyboru dokonają Organizatorzy wraz z instruktorami warsztatów.

Wszyscy członkowie zakwalifikowanych chórów muszą mieć ukończone 18 lat.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Strona festiwalowa: www.rjch.dkchwalowice/wokalnydialog

Regulamin projektu Wokalny Dialog

Karta zgłoszenia Wokalny Dialog
Powiązane Video Wszystkie video

Sebben crudele A. Caldara - VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny
Mikołaj Zieleński: dyskretny urok polichóralności | polychoral discreetness
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 2
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl