1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Od "Harrego Pottera" po "Valeriana i Miasto Tysiąca Planet". Muzyka filmowa pod batutą Alexandre'a Desplata
ARTYKUŁ: Aktualności - Od "Harrego Pottera" po "Valeriana i Miasto Tysiąca Planet". Muzyka filmowa pod batutą Alexandre'a Desplata

Od "Harrego Pottera" po "Valeriana i Miasto Tysiąca Planet". Muzyka filmowa pod batutą Alexandre'a Desplata

szukaj w artykułach:

Do 5 grudnia 2020 r. na bezpłatnym kanale ARTE po polsku można obejrzeć film dokumentalny Od „Harrego Pottera" po „Valeriana i Miasto Tysiąca Planet" Muzyka filmowa pod batutą Alexandre'a Desplata.

Nie trzeba być aktorem ani reżyserem, aby tworzyć historię kina. Potwierdza to Alexandre Desplat, który jest ważną postacią siódmej sztuki dzięki swoim muzycznym kompozycjom. Francuski kompozytor muzyki filmowej brał udział w tworzeniu takich kinowych hitów jak Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Harry Potter czy Jak zostać królem.

ARTE PO POLSKU to część projektu ARTE EUROPE (współfinansowanego ze środków unijnych) mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów w różnych językach. Programy ARTE dostępne są w internecie za darmo - jest wersja francuska, niemiecka, angielska, hiszpańska, a od listopada 2016 również polska.

ARTE PO POLSKU oferuje bezpłatnie najciekawsze programy z ramówki ARTE TV, poświęcone bardzo różnorodnym tematom, jak: społeczeństwo, kultura i sztuka, filmy popularno-naukowe, podróżnicze, etc. Są to dokumenty, reportaże i magazyny. Ofertę uzupełniają relacje z koncertów (muzyka klasyczna i współczesna).

www.arte.tv/pl

Film można obejrzeć na:
www.arte.tv/pl/videos/080586-024-A/od-harrego-pottera-po-valeriana-i-miasto-tysiaca-planet/kategoria: Aktualności
Katalog muzyczny dopisz się »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl