1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. JAZZ, ELECTRO I KAMERALISTYKA NA FESTIWALU MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ AUKSODRONE W TYCHACH – RADIOWE TRANSMISJE TYLKO W DWÓJCE
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - JAZZ, ELECTRO I KAMERALISTYKA NA FESTIWALU MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ AUKSODRONE W TYCHACH – RADIOWE TRANSMISJE TYLKO W DWÓJCE

JAZZ, ELECTRO I KAMERALISTYKA NA FESTIWALU MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ AUKSODRONE W TYCHACH – RADIOWE TRANSMISJE TYLKO W DWÓJCE

szukaj w artykułach:

Jedna orkiestra, jeden dyrygent, jedno miejsce. Trzy dni, dwadzieścia siedem wydarzeń, nieskończoność możliwości. AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy zaprasza w dniach 5–7 października do Mediateki na pierwszy festiwal AUKSODRONE. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć w święcie muzyki współczesnej w jej najprzeróżniejszych wcieleniach – począwszy od kameralistyki, poprzez jazz, aż do elektroniki – radiowa Dwójka przygotowała transmisje najważniejszych koncertów i relacje z festiwalu.

Gospodarzem AUKSODRONE będzie Marek Moś – wybitny skrzypek, dyrygent i kameralista – oraz jego AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. A w trakcie odbywającego się w miejscowej Mediatece festiwalu melomani będą mogli wziąć udział przede wszystkim w dziewięciu koncertach – poświęconych w tym roku muzyce współczesnej, jazzowej i elektronicznej oraz – cytując organizatorów: „temu nieokreślonemu fermentowi, który wytwarza się pomiędzy gatunkami”.

Na festiwal złożą się trzy cykle. W ramach Contemporary Classical zaprezentowane zostaną: „Aus Aller Welt Stammende” i „Exodus 2016” Zygmunta Krauzego; „Pieśni Kleopatry” Agaty Zubel oraz prawykonanie „LA LA LA” Aleksandra Nowaka.

Zbudowany na kontrastach cykl electro WARP Recomposed osnuty został wokół twórców nagrywających dla kultowej wytwórni WARP Records. W programie: Squarepusher z kompozycją „Ufabulum”, Mira Calix grająca m.in. utwory Andrzeja Panufnika i własne „16 weeks”, a wreszcie Clark, który przedstawi swoje wizje „Musique funèbre” oraz „Łańcucha I” i „Łańcucha III” Witolda Lutosławskiego.

Trzeci cykl – Jazz Icons – to hołd dla Złotej Ery polskiego jazzu. Zagrają: Andrzej Jagodziński Trio z udziałem Henryka Miśkiewicza, Marka Mosia i orkiestry AUKSO (program z albumu „Muzyka polska”), kwintet Zbigniewa Namysłowskiego z nowymi aranżacjami swoich kompozycji, a wreszcie Michał Urbaniak z UrbSymphony oraz orkiestrą AUKSO (suity „Sketches of Poland” i „Sketches of Manhattan”).

Wszystkie koncerty w ramach tego cyklu będzie transmitować na swojej antenie Program 2 Polskiego Radia – w dniach 5–7 października (piątek-niedziela) – w cyklu „Filharmonia Dwójki” (godz. 19.00-21.30; początek transmisji o 19.30). Audycje poprowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Warto dodać, że koncertom w trakcie Festiwalu towarzyszyć będą warsztaty, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadba znany z radiowej Dwójki duet HCH, czyli wspomniani już Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński, którzy swoją selekcją nagrań codziennie wprowadzać będą publiczność w nastrój każdego z koncertów. Ponadto muzyk i kompozytor Marcin Staniszewski trzykrotnie zaprezentuje możliwości biblioteki sampli ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Program 2 Polskiego Radia jest współorganizatorem Festiwalu AUKSODRONE.

Więcej na stronach dwojka.polskieradio.pl oraz auksodrone.com.kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl