Gregory Porter

Jego debiut określany jest jako muzyczne objawienie ostatnich lat, czym niewielu artystów może się pochwalić. Jeszcze mniej z nich potrafi utrzymać wysoką formę, którą potwierdza otrzymanie kolejnej z rzędu nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album wokalny.
Głos i sposób wykonania muzyki Portera porównywany jest z legendami takimi jak Nat King Cole, Donny Hathaway czy Stevie Wonder.

Niewiele brakowało, by Porter, stypendysta Uniwersytetu w San Diego, poświęcił się karierze sportowej. Na szczęście dla swoich fanów, zamiast futbolu amerykańskiego wybrał śpiewanie. Jak sam przyznaje, duży wpływ na jego decyzję o poświęceniu się muzyce mieli lokalni twórcy, w tym późniejszy mentor Kamau Kenyatta.

Kenyatta zaprosił Portera do studia nagraniowego w Los Angeles, gdzie wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa. Już debiutancki album Water, wydany w 2010 roku, zapewnia mu rozgłos i pierwszą nominację Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.

Wydany dwa lata później album Be Good, także przypada do gustu krytykom, co owocuje ponad milionem wyświetleń i kolejną nominacją Grammy, tym razem w kategorii „Najlepszy tradycyjny występ R&B”. Eksperci chwalą Portera za umiejętność operowania głosem, budowanie napięcia oraz perfekcję w wykonaniu utworów.
W 2014 roku trzeci album Liquid Spirit otrzymuje statuetkę Grammy za „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów razy poprzez serwisy streamingowe.
W 2017 roku Porter za album Take Me to the Alley otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.

źródło: mat. prasowe

Facebook: www.facebook.com/gregoryportermusic
WWW: www.gregoryporter.com/music
YouTube: www.youtube.com/user/GregoryPorterMusic
Official Store: po.st/GPstoreF

Powiązane Video Wszystkie video

Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
Rachmaninoff - Vocalise op. 34 nr 14

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
PWM Garcia Janina - Muzyczne ABC przy fortepianie
Hohner 2011/6-C Bob Dylan Signature harmonijka ustna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl