Nuty: Nuty

Zbigniew Bargielski: III Kwartet smyczkowy - Martwa natura z krzykiem - nuty na kwartet smyczkowy

45 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Zbigniew Bargielski to polski kompozytor, który działał w latach 70. i 80. XX wieku. Jego "III Kwartet smyczkowy - Martwa natura z krzykiem" to utwór kameralny napisany na cztery skrzypce. Jest to czteroczęściowa kompozycja, nawiązująca do malarstwa, szczególnie do motywu martwej natury. Utwór Bargielskiego charakteryzuje się trudną technicznie partią skrzypiec oraz wykorzystaniem nowoczesnych technik kompozytorskich, takich jak dodekafonia i mikropolifonia. "III Kwartet smyczkowy - Martwa natura z krzykiem" jest zaliczany do jednego z najważniejszych dzieł w dorobku Bargielskiego. Utwór zyskał uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nuty przeznaczone dla średnio zaawansowanych muzyków.Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Tytuł: III Kwartet smyczkowy - Martwa natura z krzykiem Autor: Zbigniew Bargielski Instrument: skrzypceStopień trudności: dla średnio-zaawansowanych Notacja muzyczna: zapis nutowy, partytura Wydawnictwo: PWMFormat: miękka oprawa Język wydania: polski, angielski, niemieckiISBN: 9790274012533 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Preisner Zbigniew - The piano collection
PWM Drzewiecki Zbigniew - Gamy i pasae na fortepian, z. 3. Technika podwjnych dwikw
Gewa Pro Natura Silver Series Maple gitara klasyczna 4/4
Gewa Pro Natura 500210 gitara klasyczna 3/4
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Wiolonczela

Wiolonczela

Instrument smyczkowy wywodzący się z violi da braccio powstał mniej więcej około roku 1560 niedługo po pojawieniu się skrzypiec. Niestety jednak wiolonczela nie miała tyle szczęścia co skrzypce...

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl