Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka, Katarzyna Oczkowska – wiolonczela

Kwartet występował wielokrotnie podczas prestiżowych uroczystości na Zamku Królewskim, w tym organizowanych przez MKiDN, a także w rezydencji ambasadora Wielkiej Brytanii podczas pobytu Księżniczki Anny w Warszawie. Kwartet koncertował także na wielu imprezach plenerowych, m.in. podczas letnich koncertów w Muszli Koncertowej w Parku Praskim oraz Letnich Festiwali Nowego Miasta.

Repertuar „Merlo" obejmuje  zarówno utwory z klasycznego repertuaru kwartetowego (kwartety i Divertimenta W. A. Mozarta, J. Haydna), jak również najpopularniejsze utwory - przeboje muzyki klasycznej, takie jak Humoreska A. Dvořaka, walce J. Straussa, pieśni S. Moniuszki i M. Karłowicza, zaadaptowane na czteroosobowy skład. Szczególne miejsce zajmuje, ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród słuchaczy muzyka rozrywkowa, filmowa i musicalowa w interesujących aranżacjach, m.in. wiele ragtime'ów S. Joplina, piosenki C. Portera i G. Gershwina, piosenki z repertuaru F. Sinatry, tanga, a także muzyka country.

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Nikola Lipska – O mój Jezusicku

Instrumenty i sprzęt muzyczny

MXL 2003 Mogami mikrofon pojemnościowy
Ernie Ball 2003 Earthwood Medium Light struny do gitary akustycznej 12-54
MXL PF-005-B metalowy Pop Filtr, przeznaczony do mikrofonw o rednicy 47,25 mm, kolor: Czarny [pasuje rwnie do mikrofonw MXL V67G, V67i Tube, 2001, 2003, 2006,V67Q, V63M, 3000, 909 i 990]
Grover Full Size Button / Mother Of Pearl Imitation motylek klucza

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl