Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka, Katarzyna Oczkowska – wiolonczela

Kwartet występował wielokrotnie podczas prestiżowych uroczystości na Zamku Królewskim, w tym organizowanych przez MKiDN, a także w rezydencji ambasadora Wielkiej Brytanii podczas pobytu Księżniczki Anny w Warszawie. Kwartet koncertował także na wielu imprezach plenerowych, m.in. podczas letnich koncertów w Muszli Koncertowej w Parku Praskim oraz Letnich Festiwali Nowego Miasta.

Repertuar „Merlo" obejmuje  zarówno utwory z klasycznego repertuaru kwartetowego (kwartety i Divertimenta W. A. Mozarta, J. Haydna), jak również najpopularniejsze utwory - przeboje muzyki klasycznej, takie jak Humoreska A. Dvořaka, walce J. Straussa, pieśni S. Moniuszki i M. Karłowicza, zaadaptowane na czteroosobowy skład. Szczególne miejsce zajmuje, ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród słuchaczy muzyka rozrywkowa, filmowa i musicalowa w interesujących aranżacjach, m.in. wiele ragtime'ów S. Joplina, piosenki C. Portera i G. Gershwina, piosenki z repertuaru F. Sinatry, tanga, a także muzyka country.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Blues M. Dro?d?owskiego – Duo Melodico
Koncert w NOSPR - A. Dvorak - Humoreska (Grupa Suzuki)
Piotr Lachert - Sonata No. 19

Instrumenty i sprzęt muzyczny

MXL 2003 Mogami mikrofon pojemnościowy
Ernie Ball 2003 Earthwood Medium Light struny do gitary akustycznej 12-54
GEWA (PS350131) Futera skrzypcowy CVK 04 4/4 size
Studiologic SIZE B SOFT CASE pokrowiec

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl