Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku. Ponad dwieście lat istniała kapela Walaska, działająca w Kazimierzu nad Wisłą i Janowcu - najpiękniejszych zakątkach Polski, a ostatnim prowadzącym ten zespół muzyczny był ojciec Wojciecha - Jakub. Te tradycje muzykowania w rodzinie Walasków są konsekwentnie kontynuowane.

Senior Wojciech - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureat wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów kameralnych - wraz ze swoimi dziećmi tworzą światowej sławy zespół, który koncertował w USA, Azji i wielu krajach Europy. Nagrał cztery płyty CD z utworami kompozytorów polskich i zagranicznych (w tym kompozycje pisane specjalnie dla kwartetu Walasek i jemu dedykowane). Zespół jest animatorem życia muzycznego prawobrzeżnej Warszawy. W swej rodzinnej parafii Miedzeszyn po raz dziesiąty organizował Wielkanocny Festiwal Muzyki Kameralnej.

A oto wyjątki z opinii o zespole: „Szlachetne brzmienie kwartetu WALASEK - to suma kunsztu i doświadczenia artystycznego seniora rodu Wojciecha Walaska z wysoką techniką, młodzieńczym temperamentem i żarliwością muzykowania córki Emilii oraz synów Wojciecha i Kamila.”; „(…)Możliwość utworzenia rodzinnego kwartetu smyczkowego na bardzo wysokim poziomie jawi się z pewnością jako unikatowe zjawisko w skali światowej.”

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Popey Music ® - Cinematic Trailer #1
The Recycled Orchestra | Cateura, Paragwaj
New Year's Day - Mi?osz Rutkowski i Shoko Sakai

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Graphtech PQ-M600-00 - Martin Style Guitar Nut, Angled Bottom, Slotted, siodeko do gitary
Graphtech PQ-5700-00 - Strat Style Nut, Curved Bottom, Slotted, 7-strun, siodeko do gitary elektrycznej
Graphtech PQ-1535-00 - Mandolin Nut, Flat, Slotted, 5/16 height, siodeko do mandoliny
Graphtech PQ-M600-L0 - Martin Style Guitar Nut, Angled Bottom, Slotted, Lefthand Version, siodeko do gitary leworcznej

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl