Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku. Ponad dwieście lat istniała kapela Walaska, działająca w Kazimierzu nad Wisłą i Janowcu - najpiękniejszych zakątkach Polski, a ostatnim prowadzącym ten zespół muzyczny był ojciec Wojciecha - Jakub. Te tradycje muzykowania w rodzinie Walasków są konsekwentnie kontynuowane.

Senior Wojciech - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureat wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów kameralnych - wraz ze swoimi dziećmi tworzą światowej sławy zespół, który koncertował w USA, Azji i wielu krajach Europy. Nagrał cztery płyty CD z utworami kompozytorów polskich i zagranicznych (w tym kompozycje pisane specjalnie dla kwartetu Walasek i jemu dedykowane). Zespół jest animatorem życia muzycznego prawobrzeżnej Warszawy. W swej rodzinnej parafii Miedzeszyn po raz dziesiąty organizował Wielkanocny Festiwal Muzyki Kameralnej.

A oto wyjątki z opinii o zespole: „Szlachetne brzmienie kwartetu WALASEK - to suma kunsztu i doświadczenia artystycznego seniora rodu Wojciecha Walaska z wysoką techniką, młodzieńczym temperamentem i żarliwością muzykowania córki Emilii oraz synów Wojciecha i Kamila.”; „(…)Możliwość utworzenia rodzinnego kwartetu smyczkowego na bardzo wysokim poziomie jawi się z pewnością jako unikatowe zjawisko w skali światowej.”

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Melos kalafonia kontrabasowa
AN Marusik Bartomiej ″Ach, ubogi obie″ ksika
Graphtech PP-1122-00 - Traditional Style Bridge Pins - White - with Black Pearl Inlay, piny (koki) do gitary akustycznej, komplet, biae

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl