Nuty: Nuty

Res Facta Nova 19 (28) 2018 - Teksty o muzyce współczesnej - czasopismo naukowe

39 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Od redakcji:Tom zadedykowany pamięci Prof. dr hab. Andrzeja Rakowskiego (1931-2018), wybitnego polskiego muzykologa i akustyka, badacza o międzynarodowym znaczeniu i człowieka o wielkiej kulturze osobistej. Poniższa publikacja, poświęcona zagadnieniom percepcji muzyki, ale także perspektywie twórcy i wykonawcy, służy podtrzymywaniu i rozwijaniu tradycji badań nad percepcją i psychologią muzyki w Polsce. Część artykułów stanowi  rozszerzoną wersję tekstó wygłoszonych podczas konferencji Iluminacje: Contemporaneo, zorganizowanej przez Katedrę Psychologii i Koło Naukowe Studentów Psychologii Sensorium na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (18-20 kwietnia 2017). Wśród autorów znaleźli się zarówno muzykolodzy, psycholodzy, jak i kompozytorzy czy filozofowie. Artykuły zamieszczone w tomie świadczą o aktywności, ale też o różnorodności i interdyscyplinarności polskiego środowiska naukowego, które zajmuje się tematyka psychologii muzykii, tak ważną dzisiaj w skali międzynarodowej. Rada redakcyjna Res Facta Nova:Paolo Emilio Carapezza (Palermo)Helen Geyer (Weimar)Marcin Gmys (Poznań) – redaktor naczelnyMałgorzata Janicka-Słysz (Kraków)Alicja Jarzębska (Kraków)Stefan Keym (Lipsk)Irena Poniatowska (Warszawa)Barbara Przybyszewska-Jarmińska (Warszawa)Ewa Schreiber (Poznań) – redaktor prowadzącyPaweł Szymański (Warszawa)Mieczysław Tomaszewski (1921-2019)Marcin Trzęsiok (Katowice)Ryszard Wieczorek (Poznań)Sławomir Wieczorek (Wrocław)Małgorzata Woźna-Stankiewicz (Kraków)Redakcja tomu:Julia Kaleńska-RodzajEwa SchreiberRecenzenci tomu:Anna R. BurzyńskaMałgorzata ChmurzyńskaKrzysztof GuczalskiJustyna Humięcka-JakubowskaTadeusz KornaśBogumiła MikaTomasz MisiakKrzysztof MoraczewskiJoanna PosłusznaPiotr PrzybyszMałgorzata SternalMarcin TrzęsiokSławomir WieczorekMichał WierzchońWydanie numeru dofinansowane przez Instytut Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł: RES FACTA NOVA 19 (28) 2018 Teksty o muzyce współczesnejNotacja muzyczna: czasopismaWydawnictwo: PWMFormat: 112 stron, oprawa miękkaJęzyk wydania: polskiISBN: 1897-824X zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha V2696100 SLIDE VARIABLE RES.10K*2 D RS60NM3000
Yamaha V826510R ROTARY VARIABLE RES. A20K x2 MG16, EMX512 (WN156600)
Vic Firth Nova 7A Nylon paki perkusyjne
Hipshot BT8 - Bass Xtender, for post 2018 American Standard Fender, Lefthand ″ chromowany klucz gitarowy
BAROK

BAROK

Barok to epoka, która kojarzy się głównie z przepychem oraz ornamentacją. Za jej początek w muzyce przyjmuje się koniec XVI wieku natomiast koniec tego okresu wyznacza śmierć Jana Sebastiana Bacha (1750) i co ciekawe epoka ta w muzyce zupełnie różni się od innych dziedzin sztuki...

Claude Debussy

Claude Debussy

Francuski kompozytor, którego innowacje w harmonii dały początek ogromnym zmianom zachodzącym w muzyce XX wieku. Był również czołowym przedstawicielem impresjonizmu w muzyce.

Musica Polonica Nova, Wrocław 20–28.04.2012 rok

Musica Polonica Nova, Wrocław 20–28.04.2012 rok

Na dziewięć dni festiwalu zostało zaplanowanych jedenaście koncertów –kameralnych, symfonicznych i multimedialnych. W związku z 50-leciem istnienia festiwalu nacisk programowy położony został przede wszystkim na prawykonania utworów zamówionych przez festiwal bądź mu do prawykonań zaproponowanych, s

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl