Nuty: Nuty

Psychologia muzyki - Maria Chełkowska-Zacharewicz, Julia Kaleńska-Rodzaj

59 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Autorzy prezentują zagadnienia związane z odbiorem wrażeń muzycznych, aktywnością muzyczną, ćwiczeniem i wykonawstwem. W kolejnych rozdziałach Czytelnik znajdzie podstawową wiedzę na temat działania ludzkiego systemu słuchowego, mózgowych korelatów aktywności muzycznej, ruchu ciała w kontekście percepcji muzyki. Osobną część poświęcono emocjonalnym oraz terapeutycznym aspektom odbioru muzyki. Omówiono tu także psychologiczne aspekty aktywności muzycznej: ćwiczenia gry na instrumencie oraz przeżywania tremy i regulacji emocji podczas publicznego występowania. "Wartością książki jest zarys nowych, obiecujących sposobów opisu i wyjaśniania zjawiska rozwoju muzycznego, odbioru czy przeżycia muzycznego oraz nowych możliwości zastosowania wyników badań do nauczania muzyki, wykonawstwa dzieł muzycznych czy w pracy kompozytorskiej. (?) Psychologia muzyki skłania do rozważań na temat związków teorii z praktyką, inspirując uważnego czytelnika do zadawania kolejnych pytań, które mogą się w przyszłości przyczynić do rozwoju psychologii muzyki." Spis treści: UwerturaPsychologia muzyki. Uniwersalność i interdyscyplinarność podejścia.Cześć IMuzyka i aktywność muzyczna z perspektywy psychologii muzyki i muzykologii. HOMO MUSICUS - umysł i ciałoWspółczesna muzykologia wobec psychologii muzykiPodstawy działania ludzkiego systemu słuchowego.Korelaty mózgowe wykonawstwa muzycznego.Poruszeni muzyką. Badania nad ruchem ciała w kontekście percepcji muzyki. EMOSAPIENS - reakcje na muzykęReakcje emocjonalne na muzykę. Natura emocji w doświadczeniu muzycznym.Efekt "tapety akustycznej" - ekstrawagancja czy strategia.Muzykoterapia czyli pogranicza nauki i sztuki. Praktyka, teoria, stan badań. Część IIDziałalność wykonawcza jako przedmiot badań i oddziaływań psychologiczno-edukacyjnych ĆWICZENIA - niełatwa droga do sukcesuModele ćwiczenia instrumentalnegoUzależnienie od uczenia się wśród muzyków.Pozytywna emocjonalność w ćwiczeniu gry na instrumencie. Rola radości i zainteresowania.Bez bólu nie ma efektów? Rola przekonań na temat bólu związanego z grą na instrumencie dla zdrowie muzyków. WYSTĘPOWANIETrema jako złożona emocja koncertowa. Regulacja emocji podczas wystąpień publicznych.Trening mentalny wykonawcy. Mindfulness jako metoda rozwijania uwagi i radzenia sobie ze stresem. O autorach   Recenzent książki: dr hab. Aleksandra Rogowska prof (UO) zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Klechniowska Anna Maria - Szkoa na fortepian
Duesenberg Julia Black gitara elektryczna
Miguel Esteva Julia gitara klasyczna 3/4 solid top
Miguel Esteva Julia gitara klasyczna 4/4 solid top
Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.

Justyna Maria Philipp - pianistka

Justyna Maria Philipp - pianistka

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.

Maria Szymanowska

Maria Szymanowska

Szymanowska - kobieta, która muzyką podbiła Europę Bohaterka trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl