Nuty: nuty na saksofon

Nimfy - nuty na saksofon sopranowy (flet, klarnet, skrzypce) i klawesyn - Weronika Ratusińska

42 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Prezentowana pozycja 'Nimfy' Weroniki Ratusińskiej to cykl trzech miniatur na saksofon sopranowy (flet, klarnet, skrzypce) i klawesyn, zainspirowanych mitologią, który ma być psychologicznym portretem greckich boginek. Każda  z trzech części ma nieco inny charakter - pierwsza liryczna, utrzymana jest w trójdzielnym, kołyszącym metrum. Druga część złożona jest z dwóch skontrastowanych ogniw: rodzaju statycznego recytatywu i motorycznej quasi-toccaty. Ostatnia część trzecia to ostinatowe, zróżnicowane moduły, następujące po sobie na przemian.Kompozycja napisana została na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich w ramach projektu „60 zamówień na 60-lecie ZKP”.   Tytuł:  Nimfy - nuty na saksofon sopranowy (flet, klarnet, skrzypce) i klawesyn Autor: Weronika RatusińskaStopień trudności:  dla średnio-zaawansowanychInstrument: saksofon sopranowy (flet, klarnet, skrzypce), klawesyn Notacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: EuterpeFormat: 20+6+6+6 str., N5, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801507662 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Stagg WIS-A31 statyw na saksofon i flet/klarnet
MatMax pokrowiec na flet prosty sopranowy (niebieski)
MatMax pokrowiec na flet prosty sopranowy (oliwka)
MatMax pokrowiec na flet prosty sopranowy (czarny)
flet

flet

Flet to ogólna nazwa instrumentów dętych drewnianych wargowych (współcześnie często wykonany jest z metalu, srebra, lub złota). Najczęściej spotykane odmiany fletu to flet wielki najpopularniejszy) oraz flet mały (piccolo).

klarnet

klarnet

Klarnet to instrument dęty drewniany, skonstruowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Brzmienie klarnetu jest ciepłe, barwa soczysta, dźwięk ciemny w niższych, a wyraźny w wyższych rejestrach.

Saksofon

Saksofon

Saksofon to instrument dęty, który pomimo iż wykonany jest z metalu należy zaliczyć do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyfikacja wynika z budowy oraz drewnianego stroika, który jest źródłem dźwięku (podobnego do tego znajdującego się w klarnecie).

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl