Nuty: Nuty

Media jako przestrzenie muzyki - Magdalena Parus, Artur Trudzik

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


'Media jako przestrzenie muzyki' to książka, która wypełnia lukę w literaturze związanej z badaniami nad społeczno-kulturowymi aspektami funkcjonowania muzyki. Autorzy zastanawiają się nad kondycją muzyki we współczesnym krajobrazie kulturowym i medialnym, a różnorodne spojrzenie daje obraz barwny i możliwie pełny.Książka stara się dowieść, że o muzyce można pisać naukowo, a sprowadzanie jej do poziomu banalnej i trywialnej formy rozrywki jest nieuprawnionym uogólnieniem. Spis treści Magdalena Parus, Artur Trudzik, Media, muzyka, dziennikarstwoCzęść I. Przeszłość i przyszłość dziennikarstwa muzycznegoArtur Trudzik, Dziennikarstwo i media muzyczne. Stan obecny i perspektywyDariusz Baran, Media muzyczne w Polsce po 1989 roku – skąd, dokąd?Szymon Nożyński, Dostępność muzyki a dziennikarstwo muzyczneCzęść II. Dylematy dziennikarstwa muzycznegoRafał Ciesielski, „Odpowiednie dać muzyce słowo”. Komentowanie muzyki w mediach (rekonesans)Tomasz Misiak, Muzyczne gry z nośnikiem. Artystyczne strategie przekraczania mediumMonika Białek, Rola muzyki w polskim reportażu radiowymTadeusz Sznajderski, Muzyka w programie publicznej regionalnej rozgłośni radiowej na przykładzie Radia Koszalin S.A.Część III. Muzyka w mediach – konteksty Agnieszka Kościuk-Jarosz, Środki masowego przekazu poświęcone muzyce folkowej oraz innym inspiracjom kulturą tradycyjną – stan i perspektywyMarcin Wądołowski, Medialne kreacje kanonu śląskiej muzyki na przestrzeni XX i XXI wiekuZuzanna Wiśniewska, O muzyczności w twórczości Ryszarda Kapuścińskiego – reportaż LumumbaMagdalena Parus, Relacje prasowe o KFPP w Opolu w latach 1963–1989 na przykładzie tygodnika „Polityka”   Tytuł: Media jako przestrzenie muzykiAutor: Magdalena Parus, Artur TrudzikStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: Katedra Wydawnictwo NaukoweFormat: 304 str., 120x195 mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788365155313 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Lesicki Artur ″Rzemioso i sztuka cz.2″ DVD x2
AN Lesicki Artur ″Jak oni to robi″ ksika
American Audio Media Operator BT odtwarzacz SD/MP3
AN Lesicki Artur ″Rzemioso i sztuka″ DVD x2
ARTur

ARTur

Pianista, kompozytor i improwizator młodego pokolenia, laureat prestiżowych konkursów fortepianowych. Artysta wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej, jak i improwizowanej.

4 Festiwal Muzyki Filmowej - dzień drugi - videoreportaż

4 Festiwal Muzyki Filmowej - dzień drugi - videoreportaż

Reportaż z koncertu Distant Worlds: music from FINAL FANTASY | Wiedżmin 2, wywiady z Joe Hisaishim, Masashi Hamauzu, Adamem Skorupą i Krzysztofem Wierzynkiewiczem, Magdaleną Miśką - Jackowską, Andrzejem Młynarczykiem

Wojciech Konikiewicz

Wojciech Konikiewicz

To artysta określany przez Johna Fordhama z "The Guardian" jako "the excellent Konikiewicz" zaś przez Bogdana Chmurę z Jazz Forum jako ,,...jeden z najciekawszych, najbardziej otwartych i kreatywnych muzyków polskiego jazzu ".

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl