Nuty: nauka gry na skrzypcach

Leopold Mozart: Gruntowna szkoła skrzypcowa - nuty na skrzypce

85 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera kompleksową analizę Gruntownej szkoły skrzypcowej Leopolda Mozarta, przetłumaczoną na język polski przez Katarzynę Westerhaus. Ta wyjątkowa publikacja jest nieocenionym źródłem wiedzy zarówno dla doświadczonych skrzypków, jak i innych instrumentalistów, a także teoretyków i badaczy zainteresowanych muzyką dawną, a szczególnie wykonawstwem historycznie. Wydanie obejmuje nie tylko teorię samego Leopolda Mozarta dotyczącą wykonywania muzyki, ale także dowiesz się o jego podejściu do gry na skrzypcach. Książka dokładnie omawia techniczne i interpretacyjne aspekty wykonywania utworów muzycznych z okresu klasycyzmu. To doskonała pozycja dla tych, którzy pragną zgłębić tajniki wykonawstwa muzyki klasycznej w jej historycznym kontekście. Jednym z kluczowych aspektów tej publikacji jest jej autoryzowane tłumaczenie na język polski na licencji wydawnictwa Breitkopf & Härtel. Dzięki temu czytelnicy mają dostęp do wiarygodnych źródeł i oryginalnych materiałów, które pomogą im w zgłębianiu dziedzictwa muzycznego Leopolda Mozarta i jego wpływu na rozwijające się wykonawstwo muzyczne. Publikacja została wydana współczesną czcionką (z niewielkimi wyjątkami). Zachowane natomiast zostały oryginalne ryciny oraz przykłady nutowe. Do wydania dołączona jest wkładka z nutami. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Tytuł: Gruntowna szkoła skrzypcowaAutor: Leopold MozartStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: skrzypce, inneNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Stowarzyszenie Miłośników Kultury i SztukiFormat: 339 str., 166mm x 190mm, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788392107811 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Mozart Wolfgang Amadeus - Najpikniejszy Mozart na fortepian
AN DVD 12 Szkoła na Cajon
AN DVD 10 Szkoła na Cajon
PWM Mozart Wolfgang Amadeus - Mae utwory wielkich mistrzw na akordeon
Wolfgang Amadeusz Mozart

Wolfgang Amadeusz Mozart

Urodzony w 1756 roku w Salzburgu Wolfgang Amadeusz Mozart przeszedł do historii jako niepowtarzalny kompozytor, geniusz, jeden z trzech klasyków wiedeńskich. Jego ojciec skrzypek od razu zauważył talent swojego syna, który już w wieku 4 lat grał proste melodie na klawikordzie.

SKRZYPCE

SKRZYPCE

Jest to najmniejszy instrument smyczkowy, który wywodzi się od skrzypiec barokowych. Niemniej jednak instrumenty przypominające skrzypce, z których instrument ten mógł wyewoluować można spotkać w wielu miejscach na Ziemi...

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego

Obecnie w Poznaniu trwa XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. To zwyczajowo najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce … kiedy nie odbywa się właśnie „Konkurs Szopenowski”. Ale czy skrzypce, nie są czymś bardziej „wrażliwym” od fortepianu ? – tworem ważniejszym?

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl