Nuty: Nuty

Grażyna Bacewicz: III Kwartet smyczkowy nr 3 - partytura i głosy - nuty na kwartet smyczkowy

95 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


W 1947 roku w Paryżu powstał III Kwartet smyczkowy, który jest jednym z najbardziej zrównoważonych utworów Grażyny Bacewicz. W tej kompozycji unika się ekstremalnych wyrazów i skomplikowanych technik. Zamiast tego, muzyka opiera się na logice motywów i rozwijającej się formie, co nadaje jej spójność i harmonię. W III Kwartecie uwidacznia się jeszcze jedna cecha stylu kompozytorki tego czasu - preferuje ona struktury melodyczne nad harmonicznymi. Chociaż harmonia nie jest zapomniana i dodaje finezji, to jednak wydaje się wynikiem współgrania niezależnych melodii. Ten kwartet jest ważnym punktem w karierze Grażyny Bacewicz i dopełnia obraz jej dojrzałej twórczości, mimo późniejszych romantycznych i ekspresjonistycznych eksperymentów. Wydanie obejmuje partyturę i głosy instrumentalne. Nuty przeznaczone dla średnio zaawansowanych muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Tytuł: III Kwartet smyczkowy no. 3Autor:  Grażyna BacewiczStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: skrzypce, altówka, wiolonczela Notacja muzyczna: zapis nutowy, partytura, głosyWydawnictwo: PWMSeria: Biblioteka Małych PartyturFormat: 64+70 str., A5 (part.) + B4 (głosy) (145x205, 244x340 mm), miękka oprawaJęzyk wydania: angielski, polski zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Wariacje Goldbergowskie na orkiestr kameraln. Seria Leggiero (partytura i gosy)
Miditech AudioLink III interfejs USB
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom III ″Apetyt na ycie″
Hohner Bravo III 120 akordeon (czerwony)
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Kwartet smyczkowy Merlo

Kwartet smyczkowy Merlo

Powstał w 2003 r. z inicjatywy instrumentalistek, na co dzień współpracujących z Nową Orkiestrą Kameralną i Warsaw Cameratą. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce, Monika Kos-Nowicka - II skrzypce, Ewa Rybarczyk – altówka

Grażyna Pstrokońska-Nawratil, kompozytorka i pedagog

Grażyna Pstrokońska-Nawratil, kompozytorka i pedagog

Studiowała kompozycję w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu początkowo u prof. Stefana Bolesława Poradowskiego (1966-1967), a następnie w klasie prof. Tadeusza Natansona (1967-1971).

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl