Nuty: nuty na saksofon

Gabriel Faure: Saxophone Album for alto or tenor saxophone and piano - nuty na saksofon i fortepian

143 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


W 1846 roku, dwa miesiące przed tym, jak Gabriel Faure miał obchodzić swoje pierwsze urodziny, belgijski producent instrumentów Adolphe Sax wywalczył patent na swoją nową muzyczną hybrydę - saksofon. Był to tylko interesujący chronologiczny zbieg okoliczności. Jednak utwory, które skomponował Faure, miały zawierać jedne z najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych materiałów melodycznych, jakie kiedykolwiek napisano, materiał, który tak dobrze nadaje się do transkrypcji na saksofon. Przez większą część życia Faure saksofon nie był jeszcze dostatecznie zgłębionym instrumentem i niewielu kompozytorów zainspirowało się do napisania oryginalnego materiału przeznaczonego właśnie na niego. Niemniej z pewnością jest to jeden z najbardziej ekspresyjnych instrumentów muzycznych, jakie kiedykolwiek wymyślono. Tytuł: 50 Etudes Faciles et Progressives pour Hautbois Volume 2Autor: Gabriel Faure, edytor James RaeStopień trudności: dla sredniozaawansowanychInstrument: saksofon altowy, saksofon tenorowy, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Universal EditionFormat: 52 str, A4, miękka oprawaJęzyk wydania: angielskiISBN: 9783702402617 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Taylor Dennis - Jazz saxophone. An in-depth look at the styles of the tenor masters (+ CD)
PWM Adele - 21 Album songbook (utwory na fortepian, wokal i gitar)
PWM Rni - The Gypsy Violin. Album of world famous gypsy romances (utwory na skrzypce i fortepian)
PWM Adele - 25 Album songbook (utwory na fortepian, wokal i gitar)
Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Requiem d.moll Gabriel’a Faure- msza żałobna dodająca otuchy

Po raz pierwszy usłyszałam Requiem Faure mając lat czternaście. Wówczas cała moja percepcja skupiona była na twórczości jednego z klasyków wiedeńskich, twórcy najbardziej znanej mszy żałobnej - Wolfgang’a Amadeus’a Mozart’a.

Saksofon

Saksofon

Saksofon to instrument dęty, który pomimo iż wykonany jest z metalu należy zaliczyć do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyfikacja wynika z budowy oraz drewnianego stroika, który jest źródłem dźwięku (podobnego do tego znajdującego się w klarnecie).

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl