Nuty: Nuty

Beata Wróblewska: Przestrzenie muzyki Dalekiego Wschodu

30 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja obejmuje kompozycje, w których autorka wykorzystuje motywy lub melodie z chińskich pieśni, utworów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, zapewniając bogaty wachlarz inspiracji muzycznych. Utwory łączą w sobie różnorodne elementy tradycyjnej i nowoczesnej muzyki chińskiej, tworząc unikalne dzieła, które są zarówno hołdem dla chińskiej kultury, jak i nowatorską interpretacją. Autorka, mając nadzieję na wzbogacenie dziedzictwa kulturowego obu krajów, dostarcza nie tylko muzyki, ale także inspirujących narracji poprzez swoje dzieła. Spis treści: 1. "Alamuhan" (sopran, tenor solo, chór mieszany, orkiestra ) opowiada historię miłości młodego chłopaka do dziewczyny imieniem Alamuhan, łącząc w sobie tradycyjne elementy muzyki ujgurskiej z nowoczesnymi aranżacjami orkiestrowymi. 2. "Taniec młodości" (chór mieszany, orkiestra) czerpie motywy z ujgurskiej pieśni, przedstawiając temat przemijania młodości i niepowtarzalny odlot ptaka jako metaforę zmiany. 3. "W świetle księżyca" (na orkiestrę) niesie ze sobą sentymentalną historię niespełnionej miłości, wyrażoną poprzez wariacyjne przekształcenia melodii. 4. "Wschodzący półksiężyc" (na chór żeński i orkiestrę) opiera się na popularnej pieśni z regionu Kashi, ten utwór muzyczny porusza temat nieodwzajemnionej miłości, zachowując specyfikę tradycyjnej muzyki chińskiej. 5. "Trzy dotknięcia kwiatu śliwy" (na tenor solo, chór mieszany, orkiestrę) bazujące na jednym z najstarszych utworów instrumentalnych wschodniej muzyki chińskiej, ten utwór ukazuje piękno kwiatu śliwy oraz symbolizuje szlachetny ludzki charakter. 6. "Mu Guiying Takes Command of Troops" (na sopran solo, chór mieszany, orkiestrę) kantata oparta na arii z opery chińskiej, opowiada historię wojowniczki Mu Guiying, która przejmuje dowodzenie nad wojskami cesarza, ratując dynastię od zagłady. Tytuł: Przestrzenie muzyki Dalekiego WschoduAutor: Beata WróblewskaWydawnictwo: Akademia Muzyczna w GdańskuFormat: 31 × 23 × 1,5 cm, 65 str., miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9790801544438 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Kossowska Beata, Templin Grzegorz ″Ksiniczka, pirat i harmonijka ustna″ ksika
AN Kossowska Beata ″Harmonijka ustna w praktyce″ ksika + CD
Hohner 2550/48-C Big Valley harmonijka ustna
PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Nikołaj Rimski-Korsakow

Nikołaj Rimski-Korsakow

Wybitna postać muzyki rosyjskiej, członek słynnej Potężnej Gromadki, który zarówno jak jej pozostali członkowie starał się tworzyć utwory o charakterze typowo rosyjskim, w których pojawiała się poezja ludowa, dawne opowieści, fantastyczne legendy, słowiańskie rytuały oraz romantyzm Wschodu.

Beata Szałwińska

Beata Szałwińska

Międzynarodowej sławy pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Jako stypendystka rządu francuskiego studiowała w Ecole Normale de Musique Alfred Cortot w Paryżu.

Komponowanie muzyki – jak to się robi

Komponowanie muzyki – jak to się robi

Wiele razy pytano mnie: „jak to się robi?” Żeby wszystko było jasne – chodzi o komponowanie muzyki. Dopóki nie usłyszałem tego pytania nie zastanawiałem się nad tym – po prostu to robiłem i już. A odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak samo komponowanie.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl