Nuty: nauka gry na pianinie

Aleksander Różycki: Elementarna szkoła ABC na fortepian op. 50

37 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Szkoła gry na fortepianie autorstwa wybitnego pedagoga - profesora Konserwatorium Warszawskiego. Nuty dla początkujących. Publikacja dzieli się na 3 części:  I - uczeń zapoznaje się z notacją w kluczu wiolinowym, wartościami rytmicznymi (cała nuta, półnuta i ćwierćnuta) i odpowiadającym im pauzom oraz znakami chromatycznymi (krzyżyk, bemol);  II - notacją w kluczu basowym, wartością rytmiczną ósemki oraz znaczeniem kasownika przy nucie. III - część została poświęcona wprowadzeniu drobniejszych wartości, triol, różnych tonacji z użyciem przykluczowych znaków chromatycznych. Cennym uzupełnieniem jest 'Dodatek', w którym znalazły się elementarne wiadomości z teorii muzyki. Tytuł: Elementarna szkoła ABC na fortepian op. 50Autor: Aleksander RóżyckiStopień trudności: dla początkującychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: PWMFormat: 76 str., A4, miękka oprawa Język wydania: polskiISBN: 9788322416371 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rycki Aleksander - Elementarna szkoa ABC na fortepian op. 50
PWM Cofalik Antoni - Mae ABC na wiolonczel
PWM Cofalik Antoni - Skrzypcowe ABC. Szkoa gry na skrzypcach (akompaniament fortepianowy)
AN DVD 10 Szkoła na Cajon
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Aleksander Kościów

Aleksander Kościów

Ur. w 1974 r. w Opolu. Studiował kompozycję i grę na altówce w Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1998 r. wykłada na macierzystej uczelni. Wykładał także w Niemczech, USA i Korei Płd...

Spotkanie z muzyką filmową w kawiarni „Papuga”

Spotkanie z muzyką filmową w kawiarni „Papuga”

Kawiarnia „Papuga” w Bielsku-Białej przez wiele lat sąsiadowała z bielską szkołą muzyczną stając się częstym miejscem spotkań zarówno uczniów jak i nauczycieli POSM. Chociaż kilka lat temu POSM został przeniesiony do nowego budynku nieco dalej od „Papugi” artyści postanowili ponownie pojawić się w k

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl