Nuty: Nuty

Współczesne oblicza edukacji muzycznej - Renata Gozdecka, Mirosław Grusiewicz

28 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja "Współczesne oblicza edukacji muzycznej" autorstwa Renaty Gozdeckiej i Mirosława Grusiewicza to próba pokazania, jak wygląda edukacja muzyczna we współczesnej Polsce. Książka porusza wiele zagadnień, między innymi o silnym wpływie tradycji na edukację i jej związku z bieżącą teorią i praktyką, o zmianach społeczno-kulturowych, o metodach nauczaniach, postawie dzieci i młodzieży wobec edukacji, skutkach reform edukacji i wielu innych.   Tytuł: Współczesne oblicza edukacji muzycznej Autor: Renata Gozdecka, Mirosław GrusiewiczStopień trudności: Instrument: Notacja muzyczna: Wydawnictwo: UMCSFormat: 166 str., B5, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, ISBN: 9788322728703 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha YRF 21 flet poprzeczny sopranowy z tworzywa, strj C (kolor kremowy)
Yamaha YRS 24B flet prosty sopranowy, strj C, palcowanie barokowe (kolor kremowy)
Ibanez FR 420 BBT gitara elektryczna
PWM Beethoven Ludwig van - Najpikniejszy Beethoven na fortepian
Paweł Wójtowicz - skrzypce

Paweł Wójtowicz - skrzypce

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Romana Reinera. Koncertmistrz Opery Krakowskiej. Jako koncertmistrz współpracował również z innymi orkiestrami i zespołami: Orkiestra Ballet Classique de Paris (1998), Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie...

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl