Nuty: Nuty

Współczesna kultura muzyczna a popkultura - spotkania, dialogi, konfrontacje - Ewa Kowalska-Zając

35 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja jest efektem prac badawczych członków Katedry Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz zaproszonych autorów z innych uczelni. Tematem książki jest szeroko rozumiana współczesna kultura muzyczna i jej korelacja ze światem popkultury. Poruszana jest również kwestia przemian następujących w kulturze muzycznej na przestrzeni ostatnich dekad, które stawiają przed teoretykami muzyki i muzykologami nowe wyzwania.  Spis treści: Teoria: Marcin StrzeleckiTeoria muzyki wobec kultury popularnej – możliwości, ograniczenia, perspektywyMarta SzokaSemantyczne dylematy wokół twórczości czasu pandemii. RekonesansPraktyka kompozytorka:Agnieszka DrausZ inspiracji popkulturą Idee muzyki relacyjnej w twórczości młodych kompozytorów krakowskichMaciej KabzaWpływ muzyki popularnej na twórczości Louisa AndriessenaAnna WójcikowskaElementy estetyki jazzowej i muzyki popularnej w repertuarze „Warsztatu Muzycznego” Zygmunta KrauzegoMarcin StańczykDalece bliżej O przypadkach twórczej koincydencjiArtur ZagajewskiPieśni bez melodiiKonteksty:Małgorzata GrajterObecność arcydzieł muzyki klasycznej w popkulturze – perspektywa intertekstualnaRyszard Daniel GolianekMozart i jego muzyka w formatach popkulturyAnna G. PiotrowskaO funkcjonowaniu muzyki filmowej w dobie popkulturyMarek NahajowskiEsperancka muzyka popularna jako wyraz poszukiwań tożsamości uniwersalnej Tytuł: Współczesna kultura muzyczna a popkultura - spotkania, dialogi, konfrontacjeAutor: Ewa Kowalska-ZającNotacja muzyczna:Wydawnictwo: Akademia Muzyczna w ŁodziFormat: 248 str., miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788360929827 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Marek Ulaski ″Pieni pasyjne na gitar solo″ ksika + CD, ed. Mirosaw Drodowski
Musoneo Produkcja muzyczna z Ableton Push - kurs video PL, wersja elektroniczna
RME HDSPe AES karta muzyczna
RME HDSPe AIO karta muzyczna
Filharmonia Dolnośląska: Spotkania w wielkim stylu. Strauss i Prokofiew.

Filharmonia Dolnośląska: Spotkania w wielkim stylu. Strauss i Prokofiew.

W czerwcowy ciepły wieczór Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprosiła nas do swojej oryginalnej Sali koncertowej na muzykę w wielkim stylu, na muzykę dwóch znaczących kompozytorów.

Poemat symfoniczny

Poemat symfoniczny

Forma muzyczna powstała w epoce romantyzmu, której pochodzenie jest pozamuzyczne, tzn. wywodzi się z dzieł literackich bądź tradycyjnych opowieści.

Anna Wróbel – wiolonczela

Anna Wróbel – wiolonczela

Pochodzi z rodziny o szerokich tradycjach muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. A. Wróbla.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl