Nuty: nuty na skrzypce

Władysław Żeleński: Scena zalecanek - nuty na skrzypce i fortepian

15 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera utwór "Scena zalecanek" autorstwa Władysława Żeleńskiego, który stanowi fragment baletu z III aktu opery Konrad Wallenrod. Kompozycja jest opracowaniem na skrzypce i fortepian. To dzieło sceniczne o patriotycznym przesłaniu i bazujące na Mickiewiczowskim pierwowzorze należy do największych osiągnięć kompozytorskich Żeleńskiego. Wspomniany akt stanowi barwną scenę uczty, podczas której to sceny – poza baletem – odnajdujemy szereg ballad i pieśni. Pośród nich znajduje się napisana w dość nietypowym metrum 8/8. Nuty przeznaczone dla zaawansowanych muzyków. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Tytuł: Scena zalecanek na skrzypce i fortepianAutor: Władysław Żeleński opracowanie: Olgierd Straszyński, Andrzej StraszyńskiNotacja muzyczna: zapis nutowy, głos z akompaniamentemStopień trudności: dla zaawansowanychInstrument: fortepian, skrzypceSeria: Miniatury FortepianoweWydawnictwo: PWMFormat: 10 stron, N4 (235x305 mm), oprawa miękkaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: 9790274034764 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

DTS Scena 650/1000 reflektor Fresnel
DTS Scena 2000 PC ANTI-HALO
DTS Scena 300/500 reflektor PC
DTS Scena 650/1000 reflektor PC
Władysław „Gudonis” Komendarek

Władysław „Gudonis” Komendarek

Władysław „Gudonis” Komendarek

Władysław Kłosiewicz

Władysław Kłosiewicz

Władysław Kłosiewicz występował w wielu krajach uczestnicząc w najważniejszych festiwalach i współpracując z najwybitniejszymi solistami i dyrygentami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku...

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl