Nuty: nuty na saksofon

Vincent David: Jeu de Cartes 1 pour Saxophone Alto et Piano - nuty na saksofon altowy i fortepian

90 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


I część zbioru utworów na saksofon altowy Vincent'a David'a. Jeu de Cartes  powstało z melodii, którą kompozytor napisał swojej córce. Każdy kolor karty według kompozytora posiada swoją charakterystyczną muzyczną tożsamość. I tak wszystkie karty koloru kier mają te same melodie. Pik skupia się na artykulacji i akcentach. Karo wykorzystuje marsz jako powtarzający się wzór rytmiczny. Zaś trefl oparty jest na asymetrycznych rytmach. Każdy utwór w tym zbiorze to kombinacja kilku kolorów. Utwory, choć żartobliwe, wymagają silnego zaangażowania muzycznego. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis utworów:01. as de trèfle02. atout de coeur03. paire de deux, carreau et pique04. bataille05. carré de huit06. trois de pique07. petite suite08. quatre de coeur et cinq de pique09. full au six par les dix Tytuł: Jeu de Cartes 1 pour Saxophone Alto et PianoAutor: Vincent DavidStopień trudności: dla średnio zaawansowanych i zaawansowanychInstrument: saksofon altowy, fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Gerard Billaudot EditeurFormat:  str., A4, miękka oprawa,Język wydania: francuski, angielskiISBN: 9790043101062 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Taylor Dennis - Jazz saxophone. An in-depth look at the styles of the tenor masters (+ CD)
Nord Piano 88 stage piano
Mollenhauer 2256 Canta Alto flet prosty altowy, palcowanie niemieckie, pojedyncze otwory
Vincent SV-226 MKII zestaw wzmacniacz + odtwarzacz CD
Saksofon

Saksofon

Saksofon to instrument dęty, który pomimo iż wykonany jest z metalu należy zaliczyć do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyfikacja wynika z budowy oraz drewnianego stroika, który jest źródłem dźwięku (podobnego do tego znajdującego się w klarnecie).

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl