Nuty: nuty na fortepian

The Piano Player: Classical Favourites - nuty na fortepian

61 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


"The Piano Player: Classical Favourites" to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej, oferująca zbiór 20 popularnych utworów w opracowaniu na fortepian. Ta wyjątkowa publikacja, dostępna w języku angielskim, stworzona jest z myślą o muzykach średnio zaawansowanych, pragnących odkryć piękno i głębię arcydzieł klasyki. Przekrój muzyki klasycznej przez epoki - nuty na fortepian Zbiór obejmuje bogactwo kompozycji, które zdefiniowały epoki i przeszły do historii muzyki klasycznej. Począwszy od okresu baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm, aż po impresjonizm, każdy utwór to podróż przez różne style i nastroje. Publikacja skierowana jest do muzyków średnio zaawansowanych, oferując dostęp do utworów, które wyzwolą ich umiejętności i rozwijające się talent muzyczny. Nuty na fortepian zaaranżowane zostały łącząc różnorodność stylistyczną, historyczną stając się doskonałym narzędziem do poszerzania repertuaru i pogłębiania wiedzy muzycznej. "The Piano Player: Classical Favourites" to nie tylko zbiór nut – to podróż przez wielowiekową historię muzyki klasycznej. Odkrywanie arcydzieł, które ukształtowały dziedzictwo muzyczne, staje się dostępne dla muzyków średnio zaawansowanych, dzięki starannie opracowanej publikacji. Ta pozycja to niepowtarzalna szansa na poszerzenie horyzontów muzycznych i czerpanie przyjemności z grania utworów, które zawsze były i zawsze będą inspiracją dla kolejnych pokoleń. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis utworów: 1. Adagio (Moderato) (Koncert wiolonczelowy e-moll op.85) [Edward Elgar]2. Boléro [Maurice Ravel]3. Kanon D [Johann Pachelbel]4. Eine kleine Nachtmusik [Wolfgang Amadeus Mozart]5. Fantasia on Greensleeves [Ralph Vaughan Williams]6. Für Elise [Ludwig van Beethoven]7. Gymnopédie No. 1 [Eric Satie]8. Habanera (Carmen Suite nr 2) [Georges Bizet]9. I Was Glad [Hubert Parry]10. La fille aux cheveux de lin [Claude Debussy]11. Largo (Symfonia Nowego Świata) [Antonín Dvorak]12. Poranek (Suita Peer Gynt) [Edvard Grieg]13. Ombra mai fu (Serse) [Georg Friedrich Händel]14. Preludium A-dur (op. 28 nr 7) [Fryderyk Chopin]15. Preludium C-dur (BWV 846) [Johann Sebastian Bach]16. Marsz kobiet [Ethel Smyth]17. Łabędź  [Charles-Camille Saint-Saëns]18. Un bel dì, vedremo (Madama Butterfly) [Giacomo Puccini]19. Walc (Śpiąca królewna) [Piotr Czajkowski]20. Zima  (Cztery pory roku) [Antonio Vivaldi] Tytuł: The Piano Player: Classical FavoritesAutor: różniStopień trudności: dla średnio zaawansowanychInstrument: fortepianSeria: Piano PlayerNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Faber MusicFormat: 48 stron, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielskiISBN: 9780571542000 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Nord Piano 88 stage piano
Kawai GX-3 Grand Piano fortepian 188cm
Nord Piano 2 HA88 stage piano
Ernie Ball 2406 Ernesto Palla Nylon Classical Black & Silver struny do gitary klasycznej
fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Agata Dalli

Agata Dalli

'Piękny głos, talent aktorski, zmysłowa prezencja sceniczna' - to główne cechy tej wszechstronnie uzdolnionej artystki. Agata Dalli oprócz śpiewu z akompaniamentem orkiestry, wykonuje utwory na fortepian solo oraz śpiewa z własnym akompaniamentem fortepianu.

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Romuald Twardowski – kompozytor, pedagog

Urodzony w Wilnie w 1930 r. W latach 1952-57 studiował fortepian i kompozycję w klasie Juliusa Juzeliunasa w Państwowym Konserwatorium Litewskiej SRR w Wilnie. Studia kompozytorskie kontynuował w latach 1957-60 w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Bolesława Woytowicza.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl