Nuty: Nuty

Szymon Laks: 4e Quatuor a cordes 1962 - String Quartet No. 4 - IV kwartet smyczkowy

387 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Szymon Laks – kompozytor, dyrygent, pianista, pisarz, tłumacz pochodzenia żydowskiego. W 1921 r. wstąpił do Konserwatorium Warszawskiego, gdzie uczył się harmonii oraz kontrapunktu i kompozycji. Później kontynuował studia muzyczne w paryskim Conservatoire National pod kierunkiem Paula Vidalа (kompozycja) i Henri Rabauda (dyrygentura). Był członkiem Stowarzyszenia Młodych Muzyków Polaków w Paryżu i uczestniczył w jego pracach. W swoich kompozycjach łączył różne gatunki muzyczne, szukając nowej jakości na styku muzyki popularnej i poważnej. W jego utworach słychać inspirację bluesem, jazzem oraz folklorem polskim i żydowskim. W pierwszej połowie lat 30. współpracował z Aleksandrem Fordem, dla którego napisał partytury do filmów. Opracowanie na IV Kwartet smyczkowy inspirowane jest klimatem cenionym w kawiarniach z jazzowymi i bluesowymi nutami. Zawiera nuty na kwartet smyczkowy, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Szymon Laks: 4e Quatuor a cordes 1962 - String Quartet No. 4Autor: Szymon LaksStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: kwartet smyczkowyNotacja muzyczna: zapis nutowyWydawnictwo: Bote und BockFormat: 88 stron, A4, oprawa miękkaJęzyk wydania: angielskiISMN: 9790202523025 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Triangle Quartet kolumny podłogowe serii Genese 120W/8 (matt mahogany)
Epiphone Sheraton 1962 anniversary VS gitara elektryczna
Groove Tubes E34LS Medium Quartet lampy elektronowe (4 szt. sparowane)
Groove Tubes GT-EL84-S MED QUARTET lampa elektronowa
Kwartet smyczkowy Walasek

Kwartet smyczkowy Walasek

Jedyny ściśle rodzinny, profesjonalny kwartet smyczkowy na świecie. Występuje w składzie: ojciec - wiolonczelista Wojciech Walasek oraz jego dzieci - skrzypkowie Emilia i Wojciech i altowiolista Kamil. Głębokie tradycje muzykowania w rodzinie Walasków sięgają XVIII wieku.

Opium String Quartet

Opium String Quartet

Opium String Quartet (O.S.Q) powstał wiosną 2004 roku. Niespełna trzy miesiące później zadebiutował podczas letniego festiwalu im. Jerzego Waldorfa w Radziejowicach zdobywając entuzjastyczne recenzje.

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński – akordeon

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl