Szymon Jabłoński

Urodzony w 1991 roku w Kole, swoją muzyczną edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w rodzinnym mieście, w klasie akordeonu mgr Elżbiety Chojnackiej, a kontynuował ją w klasie akordeonu mgr Artura Matejuka
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie. Obecnie jest studentem II roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,
w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka oraz as. Pawła Zagańczyka.

Swoje umiejętności doskonalił podczas Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Interpretacji Muzycznej w Miętnem w 2006 i 2008 roku, międzynarodowego kursu Janowieckie Interpretacje Muzyki w 2008 roku oraz podczas indywidualnych konsultacji, prowadzonych przez prof. Alexandra Dmitrieva, prof. Yuri Shishkina, ad. Klaudiusza Barana czy dr Teresę Adamowicz-Kaszubę.

Koncertuje jako solista i kameralista. W czerwcu 2009 roku zadebiutował z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, wykonując pod dyrekcją Łukasza Borowicza III cz. „Concerto Aconcagua” Astora Piazzolli.

Jest laureatem wielu nagród. Do najważniejszych osiągnięć należą :
I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu,
I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowego w Mławie, II nagroda na
III Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowej Muzyki Rozrywkowej w Częstochowie, VI miejsce na 43. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal w Niemczech.
Szymon Jabłoński był również finalistą Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Lublinie. W październiku 2006 r. odebrał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium za osiągnięcia artystyczne.

Powiązane Video Wszystkie video

Master of Puppets (Metallica) - Rock Beatbox Flute
Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU
Taniec z Máramaros

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Grover B-1991 Tun-Kraft Rosewood-Ebony Bridge, mostek do mandoliny
Musoneo Produkcja muzyczna z Ableton Push - kurs video PL, wersja elektroniczna
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
Yamaha YRN 22B flet prosty sopraninowy, strj F, palcowanie barokowe (kolor brzowy)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl