Nuty: nuty na organy

Preludia chorałowe na organy - na Wielki Post, na Wielkanoc tom 4 - Krzysztof Grzeszczak

30 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Prezentowana pozycja , część 4 zawiera zbiór 39 preludiów na Wielki Post i na Wielkanoc opartych na tradycyjnych polskich pieśniach religijnych, autorstwa Krzysztofa Grzeszczaka - organisty, kompozytora, teoretyka i laureata licznych konkursów kompozytorskich.   Tytuł: Preludia chorałowe na organy - na Wielki Post, na Wielkanoc tom 4 Autor: Krzysztof Grzeszczak Instrument: organyStopień trudności: zapis nutowy Wydawnictwo: PolihymniaFormat: 124 str., A4, miękka oprawa Język wydania: polskiISBN: 9790693130689 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom IX ″Zielono mi″
AN Ba Krzysztof ″Dreams″ CD
PWM Debussy Claude - Preludia na fortepian z. 1
AN Ba Krzysztof ″Wojny gitarowe 2009″ + CD
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Urodzony w 1810 roku w Żelazowej Woli, znakomity muzyk i kompozytor, który w pełni oddał się jednemu intrumentowi- fortepianowi. Dowodem tego są liczne ballady, etiudy, preludia oraz scherza napisane przez Chopina.

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 roku w Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Początkowo uczył się grać na skrzypcach i pobierał lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego.

Symfonia

Symfonia

Słowo symfonia wywodzi się z greki z syn- i phone, słowa które używane było przez greków do zdefiniowania konceptów dotyczących „zgodności”. Od XVIII wieku termin ten zaczął być używany odnośnie formy muzycznej wywodzącej się głównie z sonaty, alei również z preludia, suity i uwertury.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl