Nuty: fortepian na cztery ręce

Piano Duet Play-Along Vol. 38: John Lennon & McCartney Favorites (+ płyta CD) - nuty na fortepian na cztery ręce

95 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Publikacja zawiera 10 utworów wykonywanych przez grupę The Beatles, skomponowanych przez ikony zespołu Johna Lennona i Paula McCartney'a. John Lennon brytyjski muzyk, kompozytor i piosenkarz, który w 1965 roku otrzymał z rąk królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego. W 1994 roku John Lennon został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2002 roku w plebiscycie BBC na „100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów” nazwisko Lennona znalazło się w pierwszej na liście 100 najważniejszych Brytyjczyków wszech czasów. Pełnił przez większą część historii zespołu rolę lidera The Beatles. Wspólnie z Paulem McCartneyem stworzył znaczącą większość repertuaru Beatlesów i najsłynniejszy duet pisarsko-kompozytorski Lennon/McCartney. Paul McCartney – brytyjski kompozytor muzyki filmowej, poważnej i elektronicznej, multiinstrumentalista i piosenkarz, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego. Napisana przez niego piosenka „Yesterday” jest najczęściej granym przez innych artystów utworem w historii, a także najczęściej graną piosenką w amerykańskich mediach. Wpisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk, który osiągnął największy sukces w historii muzyki. Ten niezwykły duet muzyków to jeden z najbardziej znanych i owocnych przykładów współpracy w historii muzyki rozrywkowej. Wspólnie napisali około 180 piosenek, które w przeważającej większości zostały nagrane przez zespół The Beatles i stanowiły główną pozycję w jego dyskografii. Lennon i McCartney często pisali niezależnie od siebie, w wielu wypadkach jeden z nich przedstawiał zarys pomysłu czy fragment utworu i zwracał się do drugiego z prośbą o dokończenie lub poprawienie, w niektórych wypadkach dwie niedokończone piosenki lub dwie wersje tej samej piosenki, opracowane indywidualnie przez każdego z nich, były łączone w jeden gotowy utwór. Najwcześniejsze nagranie autorstwa spółki Lennon/McCartney, wydane oficjalnie, to piosenka „You'll Be Mine” nagrana w domu jednego z nich w 1960 roku. Książka zawiera nuty na fortepian na cztery ręce, dla średnio-zaawansowanych. Do książki dołączona jest płyta CD z plikami audio lub MP3. Znajdziesz na niej utwory demo oraz podkłady do zamieszczonych w książce utworów. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje. Spis utworów: All My Loving And I Love Her Can't Buy Me Love Eleanor Rigby I Want To Hold Your Hand In My Life Let It Be Norwegian Wood (This Bird Has Flown) Ticket To Ride Yellow Submarine Tytuł: Piano Duet Play-Along Vol. 38: Lennon & McCartney Favorites (+ płyta CD)Autor: The Beatles, John Lennon, Paul McCartneyStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowySeria: Piano Duet Play-AlongWydawnictwo: Hal LeonardFormat: 64 strony, A4, oprawa miękka, płyta CDJęzyk wydania: angielskiISBN: 9781423480426 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Hohner 2011/6-C John Lennon Signature harmonijka ustna
PWM Rni - Jazz standards. Piano play-along (utwory na fortepian, wokal i gitar + CD)
PWM Violin play-along: Great Themes (muzyka filmowa na skrzypce + CD)
Epiphone EJ 160 E John Lennon gitara elektroakustyczna
Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet

Początki historii kwartetu sięgają 1993 roku, kiedy to Joanna Baran i Jadwiga Wołek założyły duet gitarowy o nazwie Alirio Duo. Pomimo sukcesów jakie duet odnosił w Polsce i za granicą, artystki postanowiły poszerzyć jego skład, chcąc wzbogacić...

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.

Come hear the music play. O patologiach zawodowego szkolnictwa muzycznego i nie tylko

Come hear the music play. O patologiach zawodowego szkolnictwa muzycznego i nie tylko

Hermetyczny półświatek zawodowego szkolnictwa muzycznego i jego przybudówek to archaiczny, zrytualizowany mikrokosmos z własnym specyficznym folklorem, tyleż naiwną co entuzjastyczną mitologią oraz ograniczonym repertuarem toksycznych mantr powtarzanych ufnie przez kandydatów do najwyższego stopnia

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl