Nuty: Nuty

Opowieść muzyczna. Poznajemy balet - Rebecco Brown - interaktywna książka dla najmłodszych

59 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Usiądź wraz z dzieckiem i wspólnie odkryjcie zachwycający świat baletu w dziewięciu muzycznych odsłonach. Z tą muzyczną książką poznacie najsłynniejsze przedstawienia baletowe. Na każdej kartce znajdziecie przepięknie ilustracje przedstawiające tancerzy wzbogacone informacjami o najważniejszych krokach tanecznych, wiodących instrumentach czy ciekawostkach na temat kompozytorów. Dowiecie się, jaką historię opowiada Piotruś i Wilk, Dziadek do orzechów, Śpiąca Królewna czy Sen nocy letniej i posłuchacie fragmentów utworów, do których tańczą tancerze na największych scenach świata. Książka wprowadzając w świat baletu przedstawia również orkiestrę, bez której nie byłoby muzyki na scenie, i wchodzące w jej skład instrumenty. Informacje o każdym z nich znajdziecie pod koniec opowieści. Jest to pierwsza w Polsce książka w dużym, zdobionym formacie z miękkimi kartkami i modułem dźwiękowym. Na każdej rozkładówce znajdują się ikony nutek, ich naciśnięcie wyzwala muzykę - fragment utworu klasycznego! Ta interaktywna książka angażujące zatem jednocześnie wzrok, słuch i dotyk dziecka. Jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy przesunąć włącznik znajdujący się na tyle książki do pozycji ON, by słuchać muzyki. Przesunięcie włącznika do pozycji OFF sprawi, że książka przestanie reagować na przyciskanie ikon. Do książki są już dołączone baterie, więc można od razu podarować ją na prezent. Polecana dla dzieci 4-6 lat. W książce przeczytacie o: Scherzo z baletu Feliksa Mendelsona Sen nocy letniejTaniec Cukrowej Wieszczki z baletu Dziadek do orzechów Piotra CzajkowskiegoPiotruś na łące z baletu Piotruś  Wilk Sergiusza ProkofiewaPas de deux z baletu Jezioro Łabędzie Piotra CzajkowskiegoWiosna z utworu Cztery pory roku Antonio VivaldiegoMazurek z Coppelii Leo DelibesaTaniec Matadorów z Don Kichota Ludwiga MinkusaKrólestwo cieni z Bajadery Ludwiga MinkusaWalc z girlandami ze Śpiącej Królewny Piotra Czajkowskiego Tytuł: Opowieść muzyczna. Poznajemy baletAutor: Rebbeco Brown, ilustracje: Ginnie HsuWydawnictwo: HarperkidsFormat: 22 stron, oprawa twardaJęzyk wydania: polskiISBN: 9788327672537 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Bluemark Grifftabelle fur Keyboard książka
Bluemark Keyboard Scales książka
Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka
M Keys LP6210C keyboard instrument klawiszowy POEKSPOZYCYJNY, książka GRATIS
Opera Wrocławska: Don Giovanni

Opera Wrocławska: Don Giovanni

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

W PWM ukazała się trzecia, może najważniejsza, książka Andrzeja Chłopeckiego: „Zabobony gasnącego stulecia”. Jej autor uświadamia nam, jak chętnie i często uciekamy się do gotowych schematów pragnąc opisać świat.

Igor Strawiński

Igor Strawiński

Igor Strawiński przyszedł na świat w 1882 roku w Orenienbaum i od najmłodszych lat interesował się muzyką, a szczególnie geniuszem i tradycją muzyczną swojej ojczyzny. Było to głównie za sprawą jego ojca, solisty w Petersburskiej Operze.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl