Nuty: nuty na fortepian

Najpiękniejszy Mozart - nuty na fortepian

49 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pozycja z serii 'Naj' zawiera najpiękniejsze kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta na fortepian. Zbiór zawiera między innymi słynny 'Menuet z Serenady Eine kleine Nachtmusik' oraz Wariacje i Sonaty. Nuty dla średnio-zaawansowanych. Zobacz przykładowe strony w galerii produktu. Pomogą one określić poziom trudności. Znajdziesz tam również inne dodatkowe informacje.Spis utworów: Mozart Wolfgang Amadeusz     12 Wariacji na temat piosenki francuskiej "Ah, vous dirai-je, maman"Mozart Wolfgang Amadeusz     9 Wariacji na temat "Lison dormait" z Julie Nicolasa Dezede KV 264Mozart Wolfgang Amadeusz     Fantazja d-moll KV 397Mozart Wolfgang Amadeusz     Menuet z Serenady "Eine kleine Nachtmusik" KV 525Mozart Wolfgang Amadeusz     Sonata A-dur KV 331 cz. I i IIIMozart Wolfgang Amadeusz     Sonata a-moll KV 310 cz. IMozart Wolfgang Amadeusz     Sonatina wiedeńska nr 6, cz. I i IV   Tytuł: Najpiękniejszy MozartAutor: Wolfgang Amadeusz Mozart Stopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: fortepianNotacja muzyczna: zapis nutowy, Wydawnictwo: PWMFormat: 60 str, N4, miękka oprawaJęzyk wydania: polski, angielskiISBN: M274000783 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Mozart Wolfgang Amadeus - Najpikniejszy Mozart na fortepian
PWM Szymanowski Karol - Najpiękniejszy Szymanowski na fortepian
PWM Lutosławski Witold - Najpiękniejszy Lutosławski na fortepian
PWM Moniuszko Stanisław - Najpiękniejszy Moniuszko na fortepian
Wolfgang Amadeusz Mozart

Wolfgang Amadeusz Mozart

Urodzony w 1756 roku w Salzburgu Wolfgang Amadeusz Mozart przeszedł do historii jako niepowtarzalny kompozytor, geniusz, jeden z trzech klasyków wiedeńskich. Jego ojciec skrzypek od razu zauważył talent swojego syna, który już w wieku 4 lat grał proste melodie na klawikordzie.

fortepian

fortepian

Fortepian to instrument strunowy klawiszowy, który powstał w skutek zastosowania przez B.Cristofori w dawnym klawikordzie mechanizmu młoteczkowego. Pierwotna nazwa instrumentu w języku niemieckim to Hammerklavier.

Trzech klasyków z Wiednia

Trzech klasyków z Wiednia

Ilu było klasyków? Co za pytanie! – trzech: Haydn, Mozart i Beethoven. Ale czy tylko oni naprawdę się liczą w europejskiej epoce klasycyzmu? Na to wygląda... przynajmniej do tego przekonuje nas kolejna płyta wydawnictwa Dux, opublikowana w serii „Mistrzowie epok i ich dzieła”.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl