Nuty: NutyMichał Kleofas Ogiński: Polonez - Pożegnanie Ojczyzny - miniatury na ksylofon

10 PLN  zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Kontakt ze sklepem:
tel.: 501 439 414
email:  [email protected]


Pożegnanie Ojczyzny to tzw. Polonez Ogińskiego – polonez fortepianowy w tonacji a-moll autorstwa Michała Kleofasa Ogińskiego. Należy do gatunku polonezów melancholijnych powstałego na przełomie XVIII-XIX ww. w okresie sentymentalizmu, kiedy w całej Europie styl klasyczny zaczął ustępować miejsca romantyzmowi. Jako utwór muzyczny, polonez „Pożegnanie Ojczyzny” wywarł duży wpływ na innych kompozytorów. Publikacja zawiera nuty na ksylofon, dla średnio-zaawansowanych. Tytuł: Polonez a-moll - 'Pożegnanie Ojczyzny'Autor: Michał Kleofas OgińskiStopień trudności: dla średnio-zaawansowanychInstrument: ksylofonWydawnictwo: ContraFormat: A4, miękka oprawaJęzyk wydania: polskiISBN: 8372150001 zobacz w księgarni Alenuty.pl »

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha YX500F ksylofon 3 1/2 oktawy F1-C4
PWM Dvorak Antonin - Miniatury na fortepian
AN Musia Zdzisaw ″Miniatury na dwie gitary″ + CD
GEWA Paka Ksylofon Concert twarda
Igor Strawiński

Igor Strawiński

Igor Strawiński przyszedł na świat w 1882 roku w Orenienbaum i od najmłodszych lat interesował się muzyką, a szczególnie geniuszem i tradycją muzyczną swojej ojczyzny. Było to głównie za sprawą jego ojca, solisty w Petersburskiej Operze.

Bedřich Smetana

Bedřich Smetana

Znakomity czeski kompozytor i chociaż wśród jego rodaków występowały już wybitne nazwiska to był on pierwszym artystą, który w doskonały sposób potrafił oddać w swych dziełach ducha, pragnienia oraz esencję swojej ojczyzny. Dlatego też uważany jest za założyciela czeskiej szkoły narodowej...

Michał Mogiła

Michał Mogiła

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie oboju prof.Tomasza Miczki oraz Hochschue fur Kunste oraz w klasie prof. Christiana Hommela.

Powiązane Video

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl